Bieg charytatywny – piękna inicjatywa w słusznym celu. Jak się przygotować?

Bieg charytatywny – piękna inicjatywa w słusznym celu. Jak się przygotować?

POMOC – małe, a zarazem wielkie słowo, z którym wiąże się każdy bieg charytatywny. O słuszności takich wydarzeń nie trzeba się rozpisywać w długich rozprawach. Dobro nie potrzebuje wyjaśnień. To, o czym jednak należy wspomnieć, to odpowiednie przygotowanie do takiego wyczynu. Jak się ubrać? Które modele butów zapewnią stopie bezpieczeństwo? Sprawdźmy!

Pokonaj kilometry w komfortowej formie

Pierwszą i najważniejszą kwestią, o którą należy zadbać decydując się na uczestnictwo w takim biegu, jest bez wątpienia odpowiednie obuwie. Jaki to będzie model? Która marka sprosta temu zadaniu? Jeśli już trochę biegasz i znasz się na rzeczy, to z pewnością masz świadomość, że z opresji uratuje Cię sklep SneakerStudio.pl. Nie wiedziałeś? W takim razie teraz już wiesz.

 

Adidas Originals Equipment EQT Support Mid Adv

 

Buty do biegania – w czym tkwi ich sekret?

Komfort, wygoda i stabilizacja – o te trzy aspekty należy zadbać w pierwszej kolejności. Niezależnie od tego, czy biegniesz 5, 10 czy 25 km, Twoje stopy potrzebują specjalnego traktowania. W dzisiejszych czasach nietrudno o obuwie, które spełni wszystkie te wymagania. Najwięksi giganci tacy jak adidas, Puma, Nike czy Reebook wciąż się prześcigają w proponowaniu nowych rozwiązań i innowacji. Wszystko to, by sprostać największym oczekiwaniom klientów. Z tego też powodu, na rynku obuwniczym dostępnych jest mnóstwo modeli, w których zostały zastosowane technologie takie jak Boost, Continental, Flyknit i wiele innych. Dzięki temu, bieganie jest jeszcze większą przyjemnością.

Dobrze ubrany biegacz, to szczęśliwy biegacz

Drugą, niezwykle ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas przygotowań, jest przewiewna i komfortowa odzież. Wygodne ubrania wykonane z materiału odprowadzającego wodę na zewnątrz, są gwarancją bezpiecznego i komfortowego pokonywania kilometrów, co w kontekście Twojego zdrowia jest niezwykle ważne.

Legginsy Puma Archive T7 Legging

Odzież zamienna – warunek zdrowego powrotu do domu

Pozostając w tematyce ochrony, zdrowia i odzieży, warto pamiętać o tym, by zabrać ze sobą suche ubranie na zmianę. Niezależnie od tego, czy wracasz samochodem, tramwajem, Uberem, czy autobusem, po tak intensywnym treningu, będziesz musiał się przebrać. Ze zdrowiem nie ma żartów, a skoro decydujesz się na zrobienie czegoś dobrego, zrób to jak należy!

Uczestnictwo w biegu charytatywnym to wspaniała inicjatywa, w której warto brać udział z wielu względów. Pierwszym i oczywiście nadrzędnym powodem jest niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Świadomość tego, że dając od siebie tak niewiele, przyczyniamy się do polepszenia sytuacji wielu osób, buduje i napędza do dalszego działania. Ponadto, uczestnictwo w takim biegu wiąże się z pokonywaniem własnych słabości i kształtowaniem charakteru. W końcu nikt Cię nie zastąpi w połowie drogi, a rezygnacja jest dla słabych!

Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
Miał odbyć się mecz bokserski USA - Polska, w Zakopanem. Stany wystawiły Tysona, a Polska oczywiście Gołotę. Jednak tuż przed samą walką Gołota złamał rękę i na gwałt potrzebny był jakiś bokser, aby uniknąć kompromitacji. Trener wyskoczył na Krupówki i zobaczył wielkiego górala. Podleciał i zapytał:
- Baco, chcecie zarobić 100 dolarów?
- No, chcę - odparł baca.
Trener wziął go do szatni, dał spodenki, rękawice i mówi:
- Baco, wyjdźcie na ring, zasłońcie się rękawicami i stójcie. Jak przetrzymacie pierwszą rundę, dostaniecie pieniądze.
Baca wyszedł, Tyson go poobijał, ale przetrzymał.
Trener mówi:
- Jak przetrzymacie drugą rundę, dostaniecie 1000 dolarów.
Baca wyszedł, Tyson go już teraz mocno poobijał, no ale przetrzymał. Trener zachwycony mówi:
- Baco, jak przetrzymacie trzecią rundę, dostaniecie 10.000 dolarów.
Baca wyszedł, ale już ledwo zszedł po tej rundzie. A trener do niego:
- Słuchajcie baco, jak wytrzymacie czwartą...
A baca:
- Nie wytrzymam, w końcu mu wpier*olę!