Jak radzić sobie z przewlekłą kontuzją

Jak radzić sobie z przewlekłą kontuzją

Ortopedia jest nauką zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem urazów i chorób narządów ruchu, a także zaburzeń pracy nerwów, mięśni lub naczyń. Każdy z nas doznał w swoim życiu urazów lub doszło do zwyrodnień różnych narządów, których konsekwencją były bóle, ograniczenia w poruszaniu się czy obrzęki.

Jednym z urazów najczęściej spotykanych w ortopedii są: zerwanie więzadeł stawów skokowych, zmiany zwyrodnieniowe stawów łokciowych, barkowych, biodrowych czy nadgarstków. Stabilizatory ortopedyczne stosowane są w czasie leczenia i podczas rehabilitacji uszkodzonych narządów.

Przewlekłe problemy

W wypadkach przewlekłych zmian zwyrodnieniowo – reumatycznych zalecane jest ciągłe stosowanie opasek elastycznych. Łagodzą one ból, zmniejszają obrzęki stanowiąc niejako zabezpieczenie stawu po zdjęciu gipsu.

Z dobroczynnych działań stabilizatorów korzystają szczególnie osoby uprawiające w sposób czynny różne sporty. Łokieć tenisisty – to bardzo częste schorzenie w osób, które w sposób wyczynowy uprawiają właśnie ten sport. Stabilizator łokcia pozwala na ograniczenie prostowania ręki w tym właśnie stawie, a co za tym idzie zapobiega nadmiernemu napięciu.
Uszkodzenie więzadeł stawu skokowego, schorzenie o nazwie „opadająca stopa, w wypadku zwichnięć nawykowych lub w profilaktyce przeciążenia stawu skokowego zalecane przez lekarzy są stabilizatory kostki. Równie częstym schorzeniem wynikającym z różnego rodzaju kontuzji są nadgarstki, może być to związane z przewlekłymi stanami zapalnymi ścięgien śródręcza i nadgarstka jak i przeciążeniami i zwyrodnieniami tego stawu. Bark równie często narażony jest na urazy. Stabilizator barku czy obojczyka wspomaga rehabilitację po przebytych urazach, ułatwia prawidłowe funkcjonowanie poprzez ustabilizowanie barku, odpowiednie ukrwienie i utrzymywanie stałej ciepłoty ciała.

Kiedy warto zainteresować się stabilizatorem?

Stabilizator ortopedyczny stosowany jest wszędzie tam, gdzie pacjentom potrzebne jest wsparcie i komfort poruszania się, pomimo zwyrodnień i urazów jakim uległy stawy. Urządzenia te produkowane są z wysokiej jakości materiału o właściwościach oddychających, dzięki użyciu perforowanych tkanin, dodatkowo podszywanych bawełną. Posiadają silikonowe wkładki, łagodzące dolegliwości związane z zwyrodnieniem lub przebytym urazem. Zaletami tych produktów są wszywane w nie wzmocnienia co działa profilaktycznie na staw. Zapinane na rzepy lub sznurowane stabilizatory grzeją stawy, poprawiają w nich krążenie krwi, dopasowują się do kształtu stawu, wzmacniają więzadła, a wszystko to sprawia, że chory nie odczuwa dyskomfortu związanego z urazem czy zwyrodnieniem.

Sklepy profesjonalnie zajmujące się zaopatrzeniem w sprzęt medyczny w swoich ofertach posiadają szeroki wybór stabilizatorów uniwersalnych jak i takich których odpowiedni dobór polega na konkretnym rozmiarze noszonym przez pacjenta. Stabilizatory nie tylko leczą lecz także wspomagają uszkodzony staw w czasie wykonywania różnych czynności.