Spodnie narciarskie- co powinieneś o nich wiedzieć?

Spodnie narciarskie- co powinieneś o nich wiedzieć?

Mam dla Ciebie świetną wiadomość: nadejście zimy nie oznacza końca aktywności! Wspaniały pomysł na spędzenie zimy aktywnie to wyjazd na narty czy snowboard. Skompletuj swój zestaw i kup spodnie narciarskie. Zyskaj wygodę na nartach i ciesz się jazdą już od samego początku.

1. Dlaczego warto jeździć na nartach?

2. Odzież na narty- czy warto mieć swoją?

3. Spodnie narciarskie- jakie powinny być?

Dlaczego warto jeździć na nartach?

Mówi się: sport to zdrowie. Niestety, wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego wielu z nas rezygnuje z aktywności sportowej. To niedobrze. Jedną z aktywności, jaką chcę Ci zaproponować, to jazda na nartach/ snowboardzie. Uwierz, że warto. Sama niedawno spróbowałam jazdy na desce i jestem zachwycona. Przede wszystkim podczas jazdy uczysz się balansować ciałem, ćwiczysz kondycję i świetnie się bawisz. Trzeba pamiętać jednak, że dobra odzież narciarska to podstawa.

Odzież na narty- czy warto mieć swoją?

Jasne, że tak! Szczególnie kilka elementów, takich jak spodnie narciarskie. Spodnie na narty powinny być dopasowane do Twoich preferencji. Pożyczając je od kogoś znajomego, musisz zaakceptować jego wybór. Poza tym musisz bardzo uważać, aby odzież narciarska się nigdzie nie zniszczyła ani nie uszkodziła. Bardzo uciążliwe, szczególnie, gdy dopiero się uczysz. Wtedy upadki bywają nieuniknione. Natomiast wypożyczanie odzieży na narty z wypożyczalni dodatkowo generuje inny problem- nie wiesz, kto te spodnie narciarskie wcześniej nosił i czy były w międzyczasie prane. Dosyć nieprzyjemna sprawa. Tego wszystkiego możesz uniknąć kupując swoje spodnie narciarskie- zobacz spodnie narciarskie na Allegro. Poza tym odzież na narty świetnie się także sprawca podczas zimowych wędrówek górskich czy długich spacerów, gdy temperatura spada poniżej zera.

Spodnie narciarskie- jakie powinny być?

Przede wszystkim wygodne. Musisz czuć się w nich swobodnie i pewnie. Polecam szczególnie takie na szelkach- nie spadają podczas jazdy. Poza tym spodnie na narty powinny być wykonane z nieprzemakalnego materiału- podczas jazdy możesz się przewrócić lub może sypać śnieg. Poza tym zwróć uwagę na funkcjonalne kieszonki, do których będzie można spakować drobiazgi takie jak skipass lub chusteczki. Niektóre spodnie posiadają także udogodnienie w postaci ściągaczy przy nogawkach. Świetne rozwiązanie, jeśli nie lubisz, gdy śnieg wpada Ci w buty. Ostatnim świetnym rozwiązaniem jest możliwość zwężenia/ poszerzenia spodni narciarskich za pomocą rzepu. W ten sposób umożliwiasz sobie ściągnięcie spodni, gdy masz mniej warstw na sobie i poszerzenie, gdy zakładasz dodatkową koszulkę czy bluzę.

Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
W pubie siedzą: Schmitt, Jussilainen i Małysz.
Martin mówi: - Wiecie co, miałem kiedyś taki przypadek. Poszedłem do kina na ,,101 dalmatyńczyków'', a na drugi dzień skoczyłem na średniej skoczni 101 metrów
i wygrałem.
Na to Jussilainen:
- A ja kiedyś czytałem książkę ,,150 sposobów na stres''. Na drugi dzień skoczyłem 150 metrów na dużej skoczni i też wygrałem!
W tym momencie Małysz zrywa się jak oparzony, biegnie do wyjścia
i krzyczy:
- Trzeba odwołać zawody! Jutro skaczemy na ,,mamucie'', a ja wczoraj przeczytałem ,,20 000 mil podmorskiej żeglugi''!