Czy warto kupować buty piłkarskie przez Internet?

Czy warto kupować buty piłkarskie przez Internet?

Postanowiłeś, że chcesz trenować piłkę nożną, już nawet zapisałeś się na zajęcia, więc do odhaczenia pozostaje tylko skompletowanie stroju piłkarskiego. Powstaje dylemat, czy nasze korki lepiej nabyć online, gdzie ceny są konkurencyjne, a wybór obfituje w przeróżne modele, czy udać się na bezpieczny kompromis do sklepu stacjonarnego, w którym oferta jest nieco bardziej okrojona, ale przynajmniej jesteśmy pewni jakości i rozmiaru.

Nie takie e-zakupy straszne

Zakupy w internecie na przestrzeni lat coraz to bardziej zyskują na popularności. Szacuje się, że aż 30 procent Polaków nabywa produkty tą drogą co najmniej raz w miesiącu. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi jest wiele. W stosunkowo krótkim czasie przy nakładzie niewielkiej energii i bez wychodzenia z domu możemy obejrzeć setki konkurencyjnych produktów i wybrać spośród nich najlepszy dla nas. Sprawa nieco komplikuje się jeżeli chodzi o wybór obuwia. W tej kwestii często wolimy pozostać nieco bardziej ostrożni. Szczególnie dużo wątpliwości może rodzić się w przypadku zakupu butów piłkarskich, kiedy wiemy, że to na nich spoczywa komfort naszego treningu i skuteczność gry.

Jak dobrać rozmiar?

Jeżeli masz możliwość przymierzenia obuwia w sklepie stacjonarnym i jeżeli tylko sprosta twoim oczekiwaniom zamówienia go online po konkurencyjnej cenie, to będzie to najbardziej ekonomiczna opcja. Zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze, kosztem czasu i energii. Sprawa będzie się nieco komplikować jeżeli mieszkasz w mniejszej miejscowości, a od najbliższego sklepu sportowego dzieli cię sporo kilometrów. Wówczas musisz wiedzieć, jak precyzyjnie wymierzyć rozmiar obuwia. Na szczęście jest to bardzo proste i zajmuje tylko kilka chwil. Stawiamy stopę na kartce papieru i obrysowujemy na niej naszą piętę. Następnie mierzymy długość w linii prostej od najdłuższego palca do końca pięty.

Musimy uwzględnić także materiał, z którego mają być wykonane nasze turfy lub lanki. Jeżeli będzie to skóra naturalna, wówczas powinniśmy sięgnąć po rozmiar, który pasować będzie na nas „na styk”. Tego typu buty są bowiem bardziej elastyczne i mają tendencję do zmieniania kształtu, czyli rozbijania się podczas intensywnego użytkowania. Inaczej jest z butami piłkarskimi wykonanymi z materiałów syntetycznych. Są one bardziej stabilne i sztywne, dlatego w tym przypadku musimy dodać kilka milimetrów więcej, mając na względzie, że getry piłkarskie również zajmą przestrzeń w bucie. Wynik, który otrzymaliśmy porównujemy z tabelą rozmiarów danego producenta i wybieramy przypisany do nas rozmiar.

Nie trafiłeś z rozmiarem? To nie koniec świata!

Niestety czasami okazuje się, że rozmiarówka była zawyżona lub zaniżona albo źle obliczyliśmy długość naszej stopy. Takie rzeczy się po prostu zdarzają, ale to na szczęście nie oznacza, że będziemy skazani na niedopasowane obuwie piłkarskie. Większość sklepów oferuje darmową wymianę lub zwrot produktów, pokrywając tym samym w całości koszty wysyłki. Warto to sprawdzić jeszcze przed samym zakupem, żebyśmy pozostali spokojni i mieli stuprocentową pewność, że nie będziemy musieli dopłacać dodatkowych pieniędzy.