Czy warto kupić dziecku ochraniacze na trening sportów walki?

Czy warto kupić dziecku ochraniacze na trening sportów walki?

Wysłanie dziecka na trening sportów walki to świetna decyzja, bowiem mało która dyscyplina sportu tak bardzo kształtuje hart ducha, pomaga pokonywać własne słabości, uczy dyscypliny, respektu i zdecydowania. Warto jednak pomyśleć o tym, aby młodzi adepci sportów walki nie zniechęcili się szybko do treningów i w tym celu zapewnić im ochraniacze, które zredukują ból i ryzyko odniesienia kontuzji na treningach. Podpowiadamy, jakie ochraniacze powinny znaleźć się na wyposażeniu młodych fighterów.

Dlaczego w czasie treningu sztuk walki należy nosić ochraniacze?

Trening bokserski, MMA czy jakichkolwiek innych sportów walki ma przygotować zawodników do rywalizacji z przeciwnikiem. Dlatego też w czasie treningu należy unikać kontuzji, które mogłyby wyeliminować młodego adepta sportów walki z zawodów, do których intensywnie i z zaangażowaniem przygotowuje się podczas zajęć z trenerem. Właśnie w ty celu, a także w celu podniesienia komfortu treningu dzieci powinny stosować ochraniacze różnych części ciała. Musimy pamiętać także o tym, że dzieci dość łatwo zniechęcić do treningów – tym bardziej należy robić wszystko, aby zminimalizować ból i ryzyko odniesienia urazów podczas zajęć.

Jakie ochraniacze będą potrzebne młody fighterom?

Dobór ochraniaczy dla dzieci zależy przede wszystkim od tego, jaką dyscyplinę sportów walki trenuje młody sportowiec. Chronione powinny być w szczególności te obszary ciała, które ze względu na kontaktowość i specyfikę danej dyscypliny.

Kaski dla dzieci

Bokserskie kaski dla dzieci powinny szczelnie chronić:

  • małżowiny uszne (ryzyko powstania tzw. kalafiorów),

  • kość czołową,

  • nos,

  • szczękę.

Kask musi być idealnie dopasowany pod kątem rozmiaru, ponieważ jakiekolwiek niedopasowanie natychmiast negatywnie odbije się na komforcie i efektywności treningu, co przełoży się niestety na zniechęcenie dziecka do ćwiczeń.

Ochraniacze na piszczele

Ochraniacze na piszczele dla dzieci to nieodzowny element wyposażenia dla dzieci, które trenują dyscypliny, w których dozwolone są kopnięcia i wykopy. Ochrona piszczeli jest bardzo istotna w czasie treningu na przyrządach oraz sparingów z kolegami z klubu lub trenerem. Ochraniacze na piszczele powinny być lekkie, ale dobrze absorbować siłę uderzeń – zapewnia to syntetyczna pianka EVA.

Suspensory, czyli ochraniacze na krocze

Ochraniacze na krocze dla dzieci to akcesoria przydatne przede wszystkim chłopcom, którzy trenują kontaktowe dyscypliny sportów walki, w których zachodzi ryzyko otrzymania uderzenia poniżej pasa. Warto rozważyć wybór modelu z ochroną krocza i podbrzusza.

Ochraniacze na zęby

To kolejny niezbędny element ochrony dla dzieci, które trenują pięściarstwo i inne sporty walki. Chronią przed poważnymi urazami, takimi jak wybicie zębów i przegryzienie języka.

Zapewnij trenującemu dziecko najwyższą ochronę

Jeśli dziecko wykazuje chęć trenowania sportów walki, warto je w tym wspierać i pomagać mu w treningach, między innymi poprzez zapewnianie mu solidnych i jakościowych ochraniaczy. W sklepie https://bushido-sport.pl/ dostępne są ochraniacze dla dzieci, które spełniają wymagane normy bezpieczeństwa, wykonane są z wytrzymałych i dobrze absorbujących siłę uderzeń materiałów, a także występują w rozmiarach, które pozwalają dopasować je do wymiarów ciała młodych adeptów sportów walki.