Nauka pływania, czyli dlaczego warto

Nauka pływania, czyli dlaczego warto

Pływanie to sport, ale również sposób na nauczenie się przydatnych umiejętności. Nauka pływania wdrożona już w niemowlęctwie może dać spore efekty w przyszłości. Doskonalenie pływania w szkole pływania, obejmujące zajęcia indywidualne czy grupowe to nie tylko inwestycja w przyszłość, ale także wiele zalet zdrowotnych, a przede wszystkim dobra zabawa i nastrój. Inwestycja w naukę pływania już od najmłodszych lat może dać nam nie tylko niezbędne umiejętności, ale także pewność siebie. Czym jest pływanie, jakie ma zalety? Czy nauka pływania Kraków spełnia wszelkie oczekiwania?

Pływanie podstawowe style i zagadnienia

Kursów nauki pływania jest wiele. Praktycznie w każdym większym mieście możesz skorzystać z nauki pływania, niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz czy masz już jakieś doświadczenie. Co istotne - na naukę pływania nigdy nie jest za późno! Pływanie jest dziedziną sportu bardzo różnorodną, obejmującą sport wyczynowy oraz zwykłe chodzenie na basen dla przyjemności, aby popluskać się w wodzie. Jeśli jednak chcemy nauczyć się czegoś więcej możemy wybrać kursy nauki pływania czy znaleźć aktywność bardziej zaawansowaną jak nurkowanie czy surfing.

Do pływania nie trzeba mieć specjalnego sprzętu - wystarczy strój kąpielowy, klapki, czepek i dobre nastawienie. Jest to również dziedzina dla każdego - dzieci, młodzieży, dorosłych, a nawet niemowląt.

Ucząc się pływania poznasz wiele stylów pływackich takich jak: styl klasyczny (żabka), kraul, styl grzbietowy, styl motylkowy (delfin). Niezależnie od tego, jaki stanie się twoim ulubionym, z pewnością przyda się na wakacjach czy urlopie. Zapewni ci też umiejętności poradzenia sobie w wodzie na wypadek kryzysowy. Dlatego też zdecydowanie warto sięgnąć po pływanie, tym bardziej, że do uprawianie tego sportu na swój prywatny użytek nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Wręcz przeciwnie - pływanie bardzo często wspomaga leczenie niektórych przypadłości.

Zalety pływania

Uczestnictwo w kursach pływania daje wiele satysfakcji, a zdobyte umiejętności pływackie pozwalają nam na więcej swobody w życiu. W końcu pokonywanie lęków związanych z wodą to nie lada osiągnięcie! Oswajanie z wodą można zacząć już na początkowym etapie życia. Wiele niemowląt jest zabieranych przez rodziców na zajęcia, gdyż wpływa to pozytywnie na ich koordynację ruchową. Doskonalenie umiejętności pływania wpływa dobrze na nasze stawy i na prawidłową postawę. Jeśli jesteś osobą starszą możesz korzystać z zajęć takich jak aqua aerobic, aby odciążyć stawy i dobrze się bawić.

Pływanie daje z pewnością wiele korzyści zdrowotnych: wzmacnia układ, krwionośny i mięśnie, odciąża kręgosłup, stawy i ścięgna, poprawia wydolność i pojemność płuc, a przede wszystkim redukuje stres i zapewnia dobre samopoczucie. Daje też pewność siebie.

Szkoła pływania dla Ciebie

Lekcje indywidualne czy zajęcia grupowe? Kurs dla małych dzieci czy dorosłych? Dobry kurs oferuje profesjonalnych prowadzących, zajęcia dopasowane do uczestników, pełne wiedzy na temat bezpieczeństwa, zajęcia prowadzone kilka razy w tygodniu i odpowiedni czas samych zajęć. Z pewnością nauka pływania w krakowie w Move Akademia spełnia te przesłanki, a jeden z prowadzących - Tomasz Skowron to idealny instruktor pływania.

Prowadzimy zajęcia dla grup zorganizowanych oraz dajemy możliwość korzystania z zajęć indywidualnych. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, którzy przekazują swoją wiedzę w sposób bezpieczny i zrozumiały oraz w miłej atmosferze. Spośród naszej oferty możesz wybrać zajęcia dla dzieci oraz dorosłych. Wystarczy dobrać odpowiedni dla ciebie termin zajęć i zacząć przygodę z pływaniem.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

undefined