Aktywny wypoczynek? Sprawdź propozycje!

Aktywny wypoczynek? Sprawdź propozycje!
Dzieci mają niekończące się pokłady energii. Każdy rodzic przekonał się, że kilkuminutowa drzemka potrafi naładować baterie do pełna, a dawka cukru sprawić, że spokojny wieczór zamieni się w istne szaleństwo do późnej pory. W związku z tym, że ferie zimowe za pasem, czas je dobrze zaplanować. Sprawdź nasze inspiracje na aktywny wypoczynek dla Twojej pociechy!

Aktywny wypoczynek w ferie

Ferie zimowe tuż tuż, a to oznacza, że najwyższa pora je dobrze zaplanować. Nie masz urlopu lub z innego powodu rodzinny wyjazd odpada? W takim razie warto rozważyć zapewnienie dziecku innych atrakcji. Jeśli chcesz, by był to aktywny wypoczynek, dobrą opcją będzie zimowisko – wówczas pociecha wyjedzie z rówieśnikami na kilka dni, gdzie nabędzie nowych doświadczeń, usamodzielni się i spędzi czas na rozwijaniu swoich pasji czy dobrej zabawie.

Inną opcją jest skorzystanie z oferty lokalnych szkół, organizacji, klubów czy stowarzyszeń, które bardzo często organizują zimowe półkolonie, warsztaty, kursy, spotkania. Kurs gotowania, przyspieszony kurs hiszpańskiego, mistrzostwa w FIFĘ, a może warsztaty plastyczne? Na pewno w swojej okolicy znajdziesz coś, co zainteresuje Twoje dziecko i sprawi mu mnóstwo frajdy w ten zimowy czas.

Ferie w mieście, a może wyjazd?

Aktywny wypoczynek w ferie może przybierać różną formę. Jeśli pogoda dopisze, pojawi się śnieg, a do tego mróz go utrzyma, dzieciaki będą mieć mnóstwo okazji do szaleństw na świeżym powietrzu – jazda na sankach, bitwy na śnieżki, lepienie bałwana. Jeśli nieopodal znajdują się stoki narciarskie, można też pokusić się o uprawianie sportów zimowych. W miastach zwykle też do dyspozycji są lodowiska, parki rozrywki dla dzieci czy kręgielnie, na których można świetnie się bawić i spożytkować pokłady energii.

Alternatywą są obozy zimowe. Na przykład Polish Soccer Skills organizuje kilkudniowe wyjazdy na obozy piłkarskie dla chłopców i dziewczynek, a nawet campy dla graczy CS-a i LOL-a. W ofercie biur podróży można też spotkać mnóstwo ofert obozów narciarskich i snowboardowych, a kluby czy szkoły organizują wyjazdy tematyczne – np. zimowiska siatkarskie, artystyczne czy językowe.