Co warto wiedzieć o treningu EMS przed jego rozpoczęciem?

Co warto wiedzieć o treningu EMS przed jego rozpoczęciem?
Trening EMS jest jedną z nowoczesnych alternatyw dla klasycznych treningów na siłowni. Od lat jest stosowany przez profesjonalnych sportowców, którym pomaga się rozwijać, a także przez fizjoterapeutów, którzy dzięki niemu mogą lepiej zadbać o rehabilitację swoich pacjentów. Jakie są zatem jego najważniejsze cechy?

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Elektrostymulacja mięśni wywodzi się częściowo z rehabilitacji. Od wielu już lat służy w usprawnianiu i ćwiczeniach osób, które mają ograniczone możliwości poruszania się samodzielnie. Dlatego też treningi, które wykorzystują elektrostymulację, są niezwykle bezpieczne i mają korzyści zdrowotne, takie jak uśmierzanie bólu kręgosłupa i pleców czy pomoc w rozluźnieniu mięśni.

Co więcej, EMS trening to sposób na osiągnięcie założonego rezultatu bez nadmiernego obciążania organizmu. Impulsy elektryczne pobudzają mięśnie w dziesięciu dużych, najważniejszych grupach naszego organizmu. W ten sposób intensywnie wspomagają nawet najlżejsze ćwiczenia fizyczne. Oznacza to w praktyce, że nawet umiarkowany wysiłek fizyczny, który nie powoduje kontuzji, urazów i bólu, traktowany jest przez organizm jako intensywny. W ten sposób nawet za sprawą małego nakładu można osiągnąć wielkie rezultaty.

Szybko widoczne osiągnięcia, które podwyższają motywację

Trening na siłowni w klasycznej postaci wymaga czasu, nim pojawią się pierwsze wyraźnie widoczne osiągnięcia. Im dłużej to trwa i im więcej wysiłku wymaga, tym motywacja może być niższa. Z kolei szybkie pojawienie się oczekiwanych wyników sprawia, że motywacja rośnie i zachęca nas do dalszych starań.

Ten drugi przypadek można zaobserwować właśnie w czasie treningu z elektrostymulacją mięśni. Już jedna sesja tygodniowo, kontynuowana przez miesiąc, pozwala na dostrzeżenie oczekiwanych rezultatów. Proces poprawy wydolności i kondycji, a także budowa mięśni i utrata zbędnych kilogramów następują dosłownie na oczach osoby ćwiczącej, bez nadmiaru oczekiwania. To z kolei pomaga w utrzymaniu wysokiej motywacji i daje prawdziwą satysfakcję.

Zindywidualizowany plan działania

Decydując się na trening EMS, automatycznie uzyskujesz pomoc doświadczonego i profesjonalnie przygotowanego trenera personalnego. Jego zadaniem będzie dobór idealnych dla ciebie ćwiczeń, nauczenie cię, jak je poprawnie wykonywać, czy też dopasowanie impulsów do twoich potrzeb i możliwości. Dzięki temu twój plan działania będzie idealnie odpowiadał celom, które posiadasz.

Co więcej, trener personalny będzie także twoim mentorem w innych sprawach. Pomoże ci w opracowaniu najlepszej diety i zwiększy twoją motywację. A w razie jakichkolwiek problemów, będzie mógł ci pomóc w ich przezwyciężeniu.