Co musisz wiedzieć o regularnych treningach

Co musisz wiedzieć o regularnych treningach

Okres wakacyjny to czas, kiedy z pewnością pozwoliłeś sobie na nieco mniej aktywności i grzeszków w postaci spożywania ulubionych produktów bez liczenia kalorii. Po zakończeniu sezonu wszystko jednak wraca do normy, w tym ty, twoje nawyki żywieniowe i regularne treningi. Niezależnie od tego, czy jesteś aktywnym sportowcem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami i użytkowaniem sprzętu na siłowni, po tak długiej przerwie jednym przyrządów, na który warto zwrócić szczególna uwagę jest orbitrek.

  • Jak zacząć treningi - co warto wiedzieć, zanim pójdziesz na siłownię

  • Ćwiczenie na orbitreku - jakie efekty możesz uzyskać?

Jak zacząć treningi - co warto wiedzieć, zanim pójdziesz na siłownię

Niezależnie od tego, czy idziesz na siłownie po raz pierwszy, czy miałeś akurat dłuższą przerwę podczas pierwszych wizyt nie warto robić więcej niż pozwala na to twój organizm i kondycja. Nieumiejętnie dobrane ćwiczenia oraz nadmierne obciążenie może spowodować tylko kontuzję, zbyt duże wycieńczenie organizmu i późniejsze zakwasy, co spowoduje jedynie niechęć do dalszego kontynuowania założonego planu.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty na pierwszy rzut dobrym rozwiązaniem jest orbitrek. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że łączy w sobie trening siłowy z elementami cardio, co pobudza twoje mięśnie do pracy jednocześnie dbając o właściwą wydolność i kondycję. Dodatkowo stanowi fantastyczny element wspomagający rozgrzewkę, ponieważ w jednym czasie angażuje niemal wszystkie partie mięśni poczynając od rąk, mięśni przykręgosłupowych, mięśni brzucha i mięśni nóg.

Ćwiczenie na orbitreku - jakie efekty możesz uzyskać?

Zarówno przy wyborze orbitreka, jako przyrządu ćwiczeniowego, jak i w przypadkach każdych innych sprzętów oraz zajęć fitness ważna jest systematyczność oraz cykliczność powtórzeń w ciągu tygodnia. Wiadomo, że widocznych efektów nie uzyskasz w kilka dni, ale kilka miesięcy z pewnością pozwoli ci zauważyć widoczne zmiany w twojej sylwetce. W takim przypadku pojawia się pytanie - jakie rezultaty przyniesie ci orbitrek?

Główną zaletą przyrządu jest możliwość wyrobienia wielu partii jednocześnie. W zależności od twoich możliwości spędzenie 30 minut 3-4 razy w tygodniu na urządzeniu pozwoli ci zdecydowanie wysmuklić talię, zadbać o dużo szczuplejsze pośladki oraz uda. Co więcej, oprócz nabytej kondycji wyrobisz również brzuch i ramiona dodatkowo sprawiając, że twoja skóra pozostanie sprężysta i elastyczna. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z treningami wejdź na 32m2treningu.pl i dowiedz się więcej.
 

 

Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
Na daczy u mistrza olimpijskiego przyjęcie: zebrali się przyjaciele, dziennikarze, kibice. Świętują ostatnie zwycięstwo championa. "Miszczu" odpowiada na pytania związane z dopingiem:
- Już wykrywają wszystkie te środki dopingujące, hormonalne i inne prochy. Teraz walka jest sprawiedliwa, zwycięzca jest rzeczywiście najlepszy!
Dziennikarze skrzętnie notują słowa mistrza, przyjaciele wznoszą toasty i w tym momencie do salonu wchodzi matka championa z ogromnym pomidorem o średnicy niemal pół metra i zwraca się z wyrzutem do syna:
- Tyle razy cię prosiłam! Tak trudno dojść do wychodka? Musisz mi sikać na grządki w ogrodzie?