Link2Sport - sportowiec-specjalista - Łukasz Panfil

Link2Sport - sportowiec-specjalista - Łukasz Panfil

Od 12 lat zajmuje się edukacją dla sportu. Powody, dla których założyłem konto są cztery. Po pierwsze jestem naukowcem, który zajmuje się sportem u podstaw (sport dzieci i młodzieży) oraz edukacją sportowców i trenerów. Po drugie jestem wykładowcą, który przekazuje studentom wiedzę na temat organizacji sportu, zarządzania w sporcie, zarządzania talentami w sporcie itd. Po trzecie jestem odpowiadam za proces kształcenia na Wydziale Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu. Po czwarte od wielu lat interesuje się tematyką rozwoju młodych sportowców, wspierania tego rozwoju, a także relacji na linii trener-rodzice.

- Jak dowiedział się Pan o serwisie?

Dowiedziałem się o Link2Sport na jednej z konferencji dla trenerów piłki nożnej.

- W jakiej roli tam Pan występuje?

Na Link2Sport z jednej strony występuje jako specjalista, a z drugiej jako organizacja – na platformie ma konto Wydział Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu, który reprezentuję.

- Co skłoniło Pana do założenia konta na Link2Sport?

Od 12 lat zajmuje się edukacją dla sportu. Powody, dla których założyłem konto są cztery. Po pierwsze jestem naukowcem, który zajmuje się sportem u podstaw (sport dzieci i młodzieży) oraz edukacją sportowców i trenerów. Po drugie jestem wykładowcą, który przekazuje studentom wiedzę na temat organizacji sportu, zarządzania w sporcie, zarządzania talentami w sporcie itd. Po trzecie jestem odpowiadam za proces kształcenia na Wydziale Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu. Po czwarte od wielu lat interesuje się tematyką rozwoju młodych sportowców, wspierania tego rozwoju, a także relacji na linii trener-rodzice. To wszystko powoduje, że dzięki takiemu portalowi jak Link2Sport (ze względu na jego specyfikę) mogę się dzielić swoją wiedzą, ale też nawiązywać kontakty i poprzez rozmowy z ludźmi sportu też się uczyć i rozwijać swoje kompetencje.

- Czy widać już efekty posiadania konta w serwisie?

Tak, nawiązałem kilka ciekawych kontaktów, dzięki którym mogę rozwijać swoją platformę e-learningową UpYourLevel (Nowy wymiar edukacji dla sportu) oraz swojego bloga Młody zawodnik bez tajemnic (jedna z osób, które poznałem poprzez Link2Sport została współautorem jednego z moich artykułów).  

- Czy skorzystał Pan z bazy wiedzy jaka jest zbudowana na Link2Sport.pl ?

Tak, czytałem teksty Pana Tomasza Zabielskiego ze względu na to, że zajmuję się obszarem, w których on jest od wielu lat i wiele rzeczy mogę się od niego nauczyć.

- Czy nabył Pan jakieś dodatkowe umiejętności dzięki Link2Sport?

Jeszcze nie, ale na pewno będę coraz aktywniej korzystał z Link2Sport, ze względu na projekty i inicjatywy, które rozwijam. Dlatego jestem przekonany, że nawet jeżeli sam portal jako tako nie zapewni mi nowych umiejętności, tak osoby, które nim zarządzają oraz jego użytkownicy na pewno tak!

- Czy można też znaleźć jakieś Pana teksty na Link2sport?

Tak, na koncie Wydziału Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu znajduje się kilka moich tekstów związanych z szeroko rozumianym rozwojem młodych sportowców.

- Serwis ma na celu „Łączenie ludzi sportu” ale czy udało się poznać kogoś z kim relacje przekładają się także na sferę pozasportowa?

Tak, nawiązałem kilka ciekawych kontaktów, dzięki którym mogę rozwijać swoją platformę e-learningową UpYourLevel (Nowy wymiar edukacji dla sportu) oraz swojego bloga Młody zawodnik bez tajemnic (jedna z osób, które poznałem poprzez Link2Sport została współautorem jednego z moich artykułów).  

- A może oprócz Pana/Pani w serwisie zarejestrowali się jacyś Pana/Pani bliscy?

Bliscy nie, natomiast zarejestrowało się kilku moich studentów.

- Jeśli miałby Pan zachęcić do korzystania w jednym zdaniu, to co by Pan powiedział?

Jesteśmy na takim etapie rozwoju sportu w Polsce, zwłaszcza tego powszechnego, że tylko współpraca, wzajemne uczenie się od siebie i wspólne przedsięwzięcia są w stanie przynieść pożądany rezultat, a taką możliwość daje właśnie Link2Sport.

 

Łukasz Panfil

Wydział Sportu Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu, założyciel platformy e-learningowej UpYourLevel (Nowy wymiar edukacji dla sportu), koordynator kursów Menedżera Piłki Nożnej, specjalizacja: zarządzanie talentami w piłce nożnej.

Członek zespołu opracowującego „Koncepcję Zarządzania Talentami Sportowymi w Polsce”

w Instytucie Sportu przy Ministerstwie Sportu i Turystyki.

 

 

Link2sport to innowacyjna i unikatowa platforma skierowana do bardzo szerokiej grupy odbiorców, których łączy sport – zarówno w wydaniu amatorskim jak również profesjonalnym, a także od strony biznesowej. Jest to jedyne na polskim i europejskim rynku rozwiązanie oferujące tak wiele użyteczności zgromadzonych w jednym miejscu.

Dołącz do Link2sport już dziś i przekonaj się jak łatwo możesz uwolnić swój sportowy potencjał: www.link2sport.pl