Gdzie zrobić kurs trenera personalnego?

Gdzie zrobić kurs trenera personalnego?

Osoby, które kochają aktywność fizyczną i umieją motywować do niej innych, a zarazem chcą uczynić trenowanie swoją drogą zawodową, mogą zdobyć państwowe uprawnienia do tego, by móc stać się cenionym i profesjonalnym pracownikiem klubu fitness, siłowni bądź założyć własną działalność w tej dziedzinie. Jak szukać dobrej placówki, w której można przejść kurs trenera personalnego?

Koszty i korzyściW poszczególnych miejscach tego typu uprawnienia można zdobyć za kwotę mieszczącą się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Czy najdroższy kurs trenera personalnego jest najlepszy? Oczywiście, że nie musi tak być. Należy spojrzeć na to, co jest nam oferowane oprócz wiedzy właśnie w tej cenie. Ważne, by po kursie trenera personalnego mieć zapewnioną nie tylko legitymację, ale także darmowe egzaminy oraz ewentualne poprawki.

Nad uczelnią powinien być rozciągnięty nadzór Urzędu Marszałkowskiego i Kuratorium Oświaty, tylko wtedy możemy być pewni, że uzyskamy uprawnienia, które będą ważne w każdej placówce, w której chcielibyśmy podjąć pracę. Równie ważną sprawą jest możliwość uzyskania certyfikatu międzynarodowego bez dodatkowych opłat.
 


Czym się charakteryzuje dobra placówka?Jeżeli zależy nam na zdobyciu rzetelnej wiedzy i praktyki w zawodzie, należy zwrócić uwagę na kadrę, która będzie prowadzić kurs trenera personalnego. Muszą to być osoby, które mają ogromne doświadczenie w trenowaniu innych, ale też które potrafią przekazywać wiedzę w sposób przystępny i zrozumiały. Znane nazwiska trenerów i nauczycieli, którzy naprawdę cieszą się renomą w środowisku, to znak, że daną uczelnię organizująca kursy trenera personalnego warto wziąć pod uwagę.

Liczy się także opinia studentów, który już zakończyli edukację i zdobyli uprawnienia. Dużo światła na jakość nauczania rzucą nam statystyki osób, które rzeczywiście dobrze radzą sobie w zawodzie, po ukończeniu kursu trenera personalnego w danej placówce. Każda szkoła powinna mieć takie informacje, które pozwolą nam przyjrzeć się z bliska temu, jaki procent gwarancji sukcesu daje firma.
 


Czego się nauczysz?

 


Jeżeli już placówka zostanie wybrana, można liczyć na to, że w czasie dość krótkiego, ale intensywnego kursu, zdobędziemy wiedzę, informacje, ale także poszerzymy swoje zdolności praktyczne i umiejętności. Oprócz teoretycznego szkolenia w zakresie indywidualnego trenowania i ćwiczeń, w czasie kursu odbywa się mnóstwo zajęć praktycznych, przygotowujących do zawodu.

Dodatkowo wiedza jest uzupełniona o aspekty związane z odżywianiem, suplementacją, dietetyką i psychicznym aspektem motywacji. Można liczyć na to, że po skończonym szkoleniu osoby, które otrzymają certyfikat będą naprawdę dobrze przygotowane do tego, by od razu działać zawodzie.

Podsumowując, wybierając kurs trenera osobistego, warto kierować się renoma placówki oraz ilością korzyści, które otrzymamy w cenie szkolenia. Nie zawsze te tańsze kursy muszą być złej jakości. Zwykle uczelnia, która ma dużo chętnych, może sobie pozwolić na niższe ceny kursów.

Autor artykułu: tekst powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Akademię TotalFit Center