Bluza bramkarska – o czym pamiętać podczas jej wybierania?

Bluza bramkarska – o czym pamiętać podczas jej wybierania?

Bluza bramkarska to element wyposażenia każdego bramkarza. Ta tradycyjna – z długim rękawem stanowi dodatkową ochronę podczas rozgrywania meczów – w czasie wszelkich rzutów i interwencji. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas jej wybierania. Oto kilka rad.

Jakie bluzy są na rynku?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele rozwiązań tego typu. Możemy zakupić zarówno proste bluzy, jak również takie profesjonalne – z wbudowanymi ochraniaczami, z technologią ułatwiającą chwyt czy też z poprawiającymi komfort grania różnego rodzaju wypustkami silikonowymi.

- Wybór bluzy bramkarskiej uzależniony powinien być od potrzeb każdego zawodnika. Wiadomo przecież, że amator, który okazyjnie trenuje piłkę nożną nie musi stawiać na profesjonalne rozwiązania i zadowoli się bluzą bez wszelkich nowinek technicznych – mówi doradca z profesjonalnego sklepu piłkarskiego futbolsport.pl.

Wiele zależy od tego, jakimi funduszami dysponujemy i jak często trenujemy. –Profesjonalista nie tylko może sobie pozwolić, ale również powinien się zaopatrzyć w znacznie lepszy model niż osoba, która gra okazyjnie – dodaje specjalista z allsports.pl.

Jak kupić, by nie żałować?

Oferta bluz bramkarskich jest niezwykle bogata. Od nas zależy to, na którą postawimy. Kupując ją musimy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Po pierwsze: wybierając rozmiar musimy mieć na uwadze swój komfort – bluza musi leżeć idealnie, nie być ani za ciasna, ani zbyt obszerna. Po drugie: powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana oraz jego cechy – a zatem czy zapewnia izolację cieplną, przewiewność lub czy odprowadza wilgoć od ciała.

Równie ważna jest odpowiednie pranie bluzy – ono może przedłużyć jej żywotność. W tym zakresie warto stosować się ściśle do zaleceń producenta i kierować się zdrowym rozsądkiem – nie powinniśmy narażać bluzy na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych, prać jej w wysokiej temperaturze lub, co gorsza, zaniechać jej prania i dokładnego suszenia między treningami.

Odpowiednio dobrana bluza bramkarska to niezwykle ważny element wyposażenia każdego bramkarza. Warto ją zatem nie tylko dobrze wybrać, ale i wiedzieć jak o nią dbać.

Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
Miał odbyć się mecz bokserski USA - Polska, w Zakopanem. Stany wystawiły Tysona, a Polska oczywiście Gołotę. Jednak tuż przed samą walką Gołota złamał rękę i na gwałt potrzebny był jakiś bokser, aby uniknąć kompromitacji. Trener wyskoczył na Krupówki i zobaczył wielkiego górala. Podleciał i zapytał:
- Baco, chcecie zarobić 100 dolarów?
- No, chcę - odparł baca.
Trener wziął go do szatni, dał spodenki, rękawice i mówi:
- Baco, wyjdźcie na ring, zasłońcie się rękawicami i stójcie. Jak przetrzymacie pierwszą rundę, dostaniecie pieniądze.
Baca wyszedł, Tyson go poobijał, ale przetrzymał.
Trener mówi:
- Jak przetrzymacie drugą rundę, dostaniecie 1000 dolarów.
Baca wyszedł, Tyson go już teraz mocno poobijał, no ale przetrzymał. Trener zachwycony mówi:
- Baco, jak przetrzymacie trzecią rundę, dostaniecie 10.000 dolarów.
Baca wyszedł, ale już ledwo zszedł po tej rundzie. A trener do niego:
- Słuchajcie baco, jak wytrzymacie czwartą...
A baca:
- Nie wytrzymam, w końcu mu wpier*olę!