Bluza bramkarska – o czym pamiętać podczas jej wybierania?

Bluza bramkarska – o czym pamiętać podczas jej wybierania?

Bluza bramkarska to element wyposażenia każdego bramkarza. Ta tradycyjna – z długim rękawem stanowi dodatkową ochronę podczas rozgrywania meczów – w czasie wszelkich rzutów i interwencji. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas jej wybierania. Oto kilka rad.

Jakie bluzy są na rynku?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele rozwiązań tego typu. Możemy zakupić zarówno proste bluzy, jak również takie profesjonalne – z wbudowanymi ochraniaczami, z technologią ułatwiającą chwyt czy też z poprawiającymi komfort grania różnego rodzaju wypustkami silikonowymi.

- Wybór bluzy bramkarskiej uzależniony powinien być od potrzeb każdego zawodnika. Wiadomo przecież, że amator, który okazyjnie trenuje piłkę nożną nie musi stawiać na profesjonalne rozwiązania i zadowoli się bluzą bez wszelkich nowinek technicznych – mówi doradca z profesjonalnego sklepu piłkarskiego futbolsport.pl.

Wiele zależy od tego, jakimi funduszami dysponujemy i jak często trenujemy. –Profesjonalista nie tylko może sobie pozwolić, ale również powinien się zaopatrzyć w znacznie lepszy model niż osoba, która gra okazyjnie – dodaje specjalista z allsports.pl.

Jak kupić, by nie żałować?

Oferta bluz bramkarskich jest niezwykle bogata. Od nas zależy to, na którą postawimy. Kupując ją musimy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Po pierwsze: wybierając rozmiar musimy mieć na uwadze swój komfort – bluza musi leżeć idealnie, nie być ani za ciasna, ani zbyt obszerna. Po drugie: powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana oraz jego cechy – a zatem czy zapewnia izolację cieplną, przewiewność lub czy odprowadza wilgoć od ciała.

Równie ważna jest odpowiednie pranie bluzy – ono może przedłużyć jej żywotność. W tym zakresie warto stosować się ściśle do zaleceń producenta i kierować się zdrowym rozsądkiem – nie powinniśmy narażać bluzy na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych, prać jej w wysokiej temperaturze lub, co gorsza, zaniechać jej prania i dokładnego suszenia między treningami.

Odpowiednio dobrana bluza bramkarska to niezwykle ważny element wyposażenia każdego bramkarza. Warto ją zatem nie tylko dobrze wybrać, ale i wiedzieć jak o nią dbać.

Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
W pubie siedzą: Schmitt, Jussilainen i Małysz.
Martin mówi: - Wiecie co, miałem kiedyś taki przypadek. Poszedłem do kina na ,,101 dalmatyńczyków'', a na drugi dzień skoczyłem na średniej skoczni 101 metrów
i wygrałem.
Na to Jussilainen:
- A ja kiedyś czytałem książkę ,,150 sposobów na stres''. Na drugi dzień skoczyłem 150 metrów na dużej skoczni i też wygrałem!
W tym momencie Małysz zrywa się jak oparzony, biegnie do wyjścia
i krzyczy:
- Trzeba odwołać zawody! Jutro skaczemy na ,,mamucie'', a ja wczoraj przeczytałem ,,20 000 mil podmorskiej żeglugi''!