Detoksykacja za pomocą zielonej herbaty

Detoksykacja za pomocą zielonej herbaty

Zaczniemy dzisiaj od tematu detoksyfikacji, aby lepiej zrozumieć, jak zielona herbata może pomóc wszystkim cielesnym potrzebom.

 

Detoksykacja dotyczy procesu normalnie wykonywanego przez organizm w celu usunięcia szkodliwych substancji, takich jak:

 

  • toksyny,

  • chemikalia,

  • niesławne wolne rodniki

wydostające się z organizmu w celu przywrócenia normalnego zdrowia organizmu. Istnieje wiele metod szeroko pojętych, które pomagają w detoksykacji organizmu tych substancji, niektóre z nich są wykonane za pomocą naturalnych składników, tak jak różne diety detox wykorzystywane przez sławni ludzie. Głównym celem tego artykułu jest inna metoda wykorzystująca naturalne składniki - detoksykacja za pomocą zielonej herbaty - demonstrująca, jak korzystanie z tego napoju może pomagać organizmowi poprawiać zdrowie na wiele sposobów.

Zielona herbata pochodzi z rośliny Camellia sinensis, którą wytwarza się po prostu usuwając niektóre liście z rośliny i umieszczając je na parze. Proces ten zapobiega fermentacji liści, co mogłoby szybko zwiększyć poziom kofeiny w herbacie, jak w przypadku herbaty czarnej i oolong, urodzonej z tej samej rośliny. Te ostatnie dwie herbaty tworzą się przez fermentację ich liści. To niestety również niszczy ilość przeciwutleniaczy w herbacie, co skutkuje także mniej skutecznym planem detoksykacji herbaty.

Jak skorzystać z tej detoksykacji?

Po prostu zacznij pić herbatę wraz z tym, co jesz i tyle - mam nadzieję, że żywność i woda to więcej niż soki i soda - aby zacząć otrzymywać zalety detoxu z herbaty jest to koniecznością. Czy wiesz, że zielona herbata jest bogata w o wiele więcej przeciwutleniaczy niż witaminy C i E? Jest bardziej skuteczna w ochronie ciała przed uszkodzeniami wolnych rodników i skórą przed promieniowaniem słonecznym słońca. Długa lista świadczeń nie kończy się na tym - blokuje również niektóre choroby, nowotwory, raka i komórki tłuszczowe. Proszę pamiętać, że ta roślina nie chroni Cię przed wszystkimi chorobami i nowotworami, ale to tylko kolejny asystent do walki z nimi. Blokowanie komórek tłuszczowych zapobiega wytwarzaniu tłuszczu, co jest użyteczną informacją dla każdego, kto ma problemy z utrzymaniem wagi. Zalecana ilość zielonej herbaty do picia wynosi od 3 do 5 filiżanek dziennie. Detox z zielonej herbaty jest również łatwy w użyciu, ponieważ żywność ta jest dostępna w wielu formach tabletek, pigułek, toreb, proszków i innych - dla każdego, kto ma kłopoty z przyjmowaniem herbaty.