Charakterystyka obuwia piłkarskiego marki Puma

Charakterystyka obuwia piłkarskiego marki Puma

Lekkość, szybkość i siła to najbardziej istotne cechy obuwia piłkarskiego marki Puma, eksponowanego przez największe światowe gwiazdy footballu. Doskonale sprawdzają się także w użytku amatorskim, zarówno w przypadku młodych adeptów, jak i starych wyjadaczy.

Historia marki Puma

Puma należy do najpopularniejszych oraz największych zajmujących się produkcją odzieży i akcesoriów sportowych marek na świecie. Firma założona została w Niemczech w 1924 roku, przez braci Rudolfa i Adolfa Dasslerów. Już wtedy stworzona przez nich fabryka specjalizowała się w produkcji wyjątkowo wytrzymałych butów wojskowych. Przełom nastąpił przy okazji organizowanych w Berlinie igrzysk, na które przygotowano profesjonalne buty sportowe dla zawodników olimpijskich z Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych. Po osiągnięciu sukcesu w 1948 roku bracia Dasslerowie rozstali się. Adolf został właścicielem konkurencyjnej marki Adidas, podczas gdy Rudolf pozostał w fabryce i kontynuował rozwój firmy. Z czasem udało mu się stworzyć prawdziwe imperium, któremu nadał oficjalną nazwę Puma. Zaledwie kilka lat później marka zyskała także słynne logo, zawierające przygotowującą się do skoku pumę oraz charakterystyczny napis.

Buty do piłki nożnej Puma

Stały rozwój sprawił, że obecnie Puma uznawana jest za jednego z najlepszych producentów, oferujących wysokiej jakości akcesoria oraz odzież sportową. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu oraz wprowadzaniu nowoczesnych technologii, w ofercie firmy znajdują się liczne produkty dedykowane konkretnym dyscyplinom sportowym, takim jak chociażby piłka nożna. Już od kilkudziesięciu lat Puma nieustannie wprowadza na rynek szeroką gamę butów sportowych dla piłkarzy. Pierwszy profesjonalny model obuwia tego typu powstał w 1948 roku i zasłynął na rynku pod nazwą Super Atom. Buty te zostały doskonale przyjęte przez profesjonalnych zawodników oraz cieszyły się dużym powodzeniem zarówno w Niemczech, jak i Stanach Zjednoczonych czy Szwajcarii. Obecnie zakłady produkcyjne Pumy zatrudniają tysiące osób, a sama firma uznawana jest za jednego z trzech najpotężniejszych gigantów w branży butów piłkarskich.

Współpraca z najlepszymi

Obuwie niemieckiej firmy zostało spopularyzowane przez zawodowych sportowców. Podczas Mistrzostw Świata w Meksyku w 1970 roku, w słynnych czarnych korkach Puma zagrał Pele. Od tamtej pary niemal każdy mały miłośnik pragnął posiadać własną parę butów piłkarskich tej marki. Puma jest także stałym sponsorem technicznym klubowej piłki nożnej. Logo tej firmy widnieje na butach i strojach dziesiątek zespołów, do których należą piłkarze niemieckiej Bundesligi, angielskiej Premier League czy francuskiej Ligue 1. Buty do piłki nożnej Puma cenione i chwalone są przez wielu znanych zawodników, takich jak Maradona, Euzebio, Nikolas Anelka, Grzegorz Krychowiak czy Johan Cruyff. O sukcesie marki w dużym stopniu zadecydowała wysoka jakość oraz trwałość produktów. Dbałość o najdrobniejszy szczegół doskonale widoczna jest w wielu starannie wykonanych modelach piłkarskich oferowanych przez Pumę.

Komfort, wygoda i bezpieczeństwo

Dzięki wprowadzaniu nowych technologii i tkanin, buty do piłki nożnej Puma zyskują coraz większą liczbę miłośników. Wybierane są nie tylko przez zawodowców, ale również amatorów oraz miłośników mody miejskiej. Najnowsze modele korków zwracają uwagę zarówno intrygującym designem, jak i ogromną funkcjonalnością. Modele z serii evoPower, evoSpeed czy PowerCat należą do kategorii obuwia doskonale sprawdzającego się na murawie. Bogatą ich ofertę posiada sklep futbolsport.pl, w którym znaleźć można również inne akcesoria, ubrania i gadżety piłkarskie. Buty do piłki nożnej Puma przeznaczone są przede wszystkim dla tych graczy, którzy cenią maksymalną precyzję i wygodę podczas swoich zmagań na boisku. Obuwie doskonale sprawdza się zarówno na naturalnych, jak i sztucznych nawierzchniach. Producenci zadbali o wszystkie szczegóły zwiększające komfort użytkowania, takie jak odpowiednia przyczepność do podłoża, doskonała stabilizacja pięty czy niebanalny design.