Spalacze tłuszczu - kiedy je stosować i jak kupować je z głową?

Spalacze tłuszczu - kiedy je stosować i jak kupować je z głową?

Odchudzanie i zdrowy styl życia są jednymi z tematów numer jeden. Obecne są we wszelkiego rodzaju mediach, a wiele z nas czuje się wręcz pod presją, gdyż mamy wrażenie, ze wszyscy dookoła narzucają nam konieczność utraty wagi.

W procesie odchudzania często sięgamy po tzw. spalacze tłuszczu. Kiedy jednak powinno się je stosować i jak je wybrać?

Spalacze tłuszczu - rola i działanie

Nazwa tych substancji jednoznacznie wskazuje na efekt, jaki jest osiągany dzięki ich użyciu. Są to rozmaite substancje przyspieszające metabolizm, co powoduje zwiększone tempo spalania tkanki tłuszczowej. Większość z nich jest też termogenikami, czyli substancjami zwiększającymi wydzielanie ciepła w organizmie. Wskutek tego procesu, zwanego termogenezą, tłuszcz spalany jest szybciej. Rolą spalaczy tłuszczu jest zwiększenie spożytkowania energii. Powodują one, że podczas takiego samego poziomu aktywności tłuszcz spalany jest intensywniej niż w przypadku braku przyjmowania tego typu preparatów. Czy są one jednak bezpieczne? Na rynku istnieje wiele spalaczy tłuszczu i z reguły są one całkowicie bezpieczne, lecz wyjątkiem bywają tu te, których pochodzenie jest niepewne. W tego typu preparatach informacje o składzie mogą być niepełna i kupujemy je wtedy w ciemno. Może się zdarzyć, że będą w nich obecne substancje nielegalne i jednocześnie niebezpieczne.

Sprawdź: Spalacz tłuszczu T5 Zion Labs T-5 60kaps Limited Edition

Nie powinniśmy więc nabywać ich w byle jakim sklepie. Róbmy to w Aptekach lub znanych sklepach stacjonarnych lub online. Unikajmy podejrzanych aukcji i kupowania środków niewiadomego pochodzenia na lokalnych serwisach ogłoszeniowych i w sklepach, które sprzedają je spod lady. Zachować należy czujność i zdrowy rozsądek. Możemy sprawdzić przecież opinię o danym spalaczu na forach internetowych czy na stronach sklepów, a także sprawdzić skład, gdyż renomowani producenci niemający nic do ukrycia publikują etykiety i ulotki oferowanych przez siebie produktów na swoich stronach. Sklepy i apteki internetowe również mają w odpowiedniej zakładce wymagane informacje na temat składu.

Warto też zaznaczyć, że wiele spalaczy tłuszczu zawiera dużą dawkę kofeiny. Powinny unikać ich więc osoby mające problemy z układem krążenia. Poza tym powinno się ograniczyć przyjmowanie kofeiny z innych źródeł w celu uniknięcie jej przedawkowania.

Spalacze tłuszczu a trening i dieta

Pomimo ogromnego potencjału i skuteczności tych preparatów bardzo często zdarza się, że efektu nie zauważamy, a nawet przybieramy na wadze. czy to oznacza, że preparat jest nieskuteczny i że nas oszukano? W rzeczywistości zdarza się to niezwykle rzadko. Dokonując zakupu w zaufanym czy znanym sklepie czy aptece mamy wręcz gwarancję, że spalacz rzeczywiście jest skuteczny, a jeżeli nie osiągniemy efektów to winę ponosimy sami. Zbyt często bowiem zapominamy, że spalacze tłuszczu mają wspomóc nas w naszych wysiłkach, a nie wykonać pracę za nas, Bardzo częsta jest sytuacja, w której osoby je przyjmujące nie tylko nie zwiększają aktywności fizycznej i nie zmieniają sposobu odżywiania, ale wręcz całkowicie spoczywają na laurach, uważając ze preparat w magiczny sposób odchudzi ich sam. nie tylko niwelują oni tym jego działanie nie chudnąć, ale mogą też zacząć tyć - w niektórych przypadkach całkiem szybko.

Stosowanie tego typu pigułek lub roztworów - bo spalacze występują w obydwu tych formach - jest w ogromnej większości wypadków bezpieczne i skuteczne, jeżeli kierować się będziemy zdrowym rozsądkiem. Połączenie diety, aktywności i spalaczy tłuszczu gwarantuje szybki i piorunujący efekt, jednak leniwi mogą sobie tylko wyrządzić nimi krzywdę, jeszcze bardziej tyjąc lub - w najlepszym przypadku - nie tracą wcale na wadze.

Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
Rozmawiają między sobą w hotelu Małysz, Schmitt i Ahonen przed turniejem Mamuciej Skoczni:
- Wiecie co, mówi Ahonen. Byłem w zeszłym tygodniu na filmie 101 Dalmatyńczyków i następnego dnia skoczyłem... 101 m. na małej skoczni!
- A ja, chwali się Schmitt czytałem201 sposobów na sukces i nie uwierzycie... Udało mi się wyciągnąć 201 m. na dużej skoczni.
- O kur*e! Musimy odwołać dzisiejsze zawody! - na to Małysz.
- Dlaczego?- pytają koledzy.
- Bo ja wczoraj właśnie skończyłem czytać 20 tysięcy mil podwodnej żeglugi!