Jak się pozbyć cellulitu? Wybierz bieganie!

Cellulit, jeden z największych koszmarów większości kobiet. Jak mu zapobiec? W sklepach, można znaleźć ogromną ilość kremów, oraz innych preparatów pomagających pozbyć się "pomarańczowej skórki". Czy to jedyne wyjście z sytuacji?

źródło: www.kobietawielepiej.pl


Cellulit, czyli inaczej lipodystrofia. Cellulit odkłada się na udach, biodrach, pośladkach, kolanach czy też ramionach. Wiąże się to z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, która dodatkowo występuje ze specyficznymi zmianami tkanki podskórnej.

Kobiety cierpią na cellulit, ponieważ ich skóra jest dużo bardziej elastyczna i rozciągliwa niż skóra mężczyzn. Jest to niewątpliwie duży plus przy ciąży, kiedy to brzuch kobiety całkowicie zmienia swe rozmiary.

Mało kto wie, że cellulit można podzielić na kilka rodzai.  Pierwszy z nich to cellulit stały, objawiający się płasko ulokowanymi zmianami w tkance podskórnej. Najczęściej pojawia się on na udach, pośladkach, a także... na wewnętrznej stronie kolan. Dotyczy głównie kobiet poniżej 25 roku życia. Jeżeli chwycimy skórę i wyczuwamy pod nią grudki, oznacza to, że jesteśmy właścicielkami cellulitu wiotkiego. Atakuje on przede wszystkim ramiona, uda pośladki, brzuch i łydki. Pojawia się u kobiet po 40 roku życia. Cellulit wodny, to najcięższa i najbardziej wymagająca leczenia odmiana. Woda zaczyna gromadzić się w tkankach powodując obrzęki. Kolejny rodzaj to cellulit lipidowy, który pojawia się z winy złego metabolizmu. Jeż lei jesteś właścicielka tego cellulitu powinnaś poddawać się leczniczym masażom. Grudki cellulitu bardzo głęboko umiejscowione w tkance podskórnej. Oczywiście najczęściej można spotkać mieszaną formę cellulitu. W różnych miejscach zauważymy różne zmiany

UWAGA! Siedzący tryb życia oraz brak ruchu to najlepszy przyjaciel cellulitu.

Jeżeli naprawdę chcemy pozbyć się cellulitu powinniśmy nie tylko smarować się kremami, ale i zacząć się ruszać. To z pewnością przyspieszy proces pozbycia się cytrusowego intruza, a także przyniesie z sobą inne korzyści. Poprawi naszą sprawność, kondycję, wygląd oraz samopoczucie.

źródło: www.notoforlosers.pl

Rozpoczynając walkę z  pomarańczową skórką, powinniśmy zacząć ćwiczenia ogólnorozwojowe,  a także ćwiczenia na konkretną partię ciała, którą zaatakował cellulit. Ćwiczenia ogólnorozwojowe pomogą nam zaangażować więcej niż jedną partię mięśni i należy do nich bieganie. Bieganie doskonale wpływa na odwodnienie organizmu oraz spalanie tłuszczu. Dodatkowo poprawia krążenie krwi, szczególnie w dolnych partiach mięśni.

Zaczynając trening antycellulitowy poświęćmy na niego trochę czasu. Jednorazowy bieg powinien trwać ok 45 minut. Pamiętajmy, że dopiero po 20 minutach biegania zaczyna się spalać tkanka tłuszczowa. Pamiętajmy, żeby nie od razu rzucać się na głęboką wodę, jeżeli dawno nie biegaliśmy warto jest zacząć od spokojnego truchtu, czy też marszobiegu.

Nie wolno nam również zapominać o odpowiedniej rozgrzewce przed biegiem oraz rozluźnieniu mięśni po biegu. Jeżeli marzysz o pozbyciu się cellulitu najlepiej biegaj rano. Wszystko dlatego, że poranne bieganie poprawia nasza przemianę materii na cały dzień. Tak jak w przypadku każdego porządnego treningu pamiętajmy, że bardzo istotna jest systematyczność.

Jak wiec widzicie, pozbycie się cellulitu nie musi być wcale drogie. Wystarczy odrobina motywacji i wygodne buty.

Inne porady
Bieganie - podstawowe błędy Bieganie - podstawowe błędy Mimo, iż bieganie wydaje się czymś niesłychanie prostym, nawet w tej dyscyplinie sportu powinniśmy być ostrożni. Kilka drobnych błędów może sprawić, że zamiast...
Rozgrzewka przed bieganiem Rozgrzewka przed bieganiem Aby bieganie sprawiało nam jak najwięcej przyjemności powinniśmy odpowiednio się do niego przygotować. Ten krótki artykuł zawiera propozycję ćwiczeń przed biegiem,...
Jak wybrać odpowiedni strój do biegania? Jak wybrać odpowiedni strój do biegania? Wybór odpowiedniego stroju do biegania jest kluczową kwestią jeśli chodzi o komfort naszego treningu. Każdy element ubioru musi więc charakteryzować się odpowiednimi...
Test Coopera Test Coopera Doskonały sposób, by sprawdzić możliwości swojego organizmu. Prosty test pomoże Ci określić stan swojej kondycji. Chcesz dowiedzieć się więcej - przeczytaj artykuł....
Bieganie na czczo Bieganie na czczo Biegać czy nie biegać na czczo? Oto jest pytanie? Chcesz spalić kilka zbędnych kilogramów? Przeczytaj ten artykuł!