Kilka minut biegu dziennie może zmienić nasze życie

 

Bieganie to chyba jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń aerobowych, które nie wymaga od nas dużego nakładu pieniędzy.

Bieganie wzmacnia układ krwionośny oraz odpornościowy, a także rewelacyjnie wpływa na redukcję napięcia. Mocno dotlenia organizm no i co najważniejsze bardzo pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Oczywiście początkowo bieganie nie jest łatwe. Już w pierwszych minutach zaczynamy mieć problemy ze złapaniem tchu, nogi odmawiają nam posłuszeństwa, a czasem możemy również mieć nudności. Właśnie na tym etapie większość osób rezygnuje z biegania. Wystarczy jednak odrobina samozaparcia, nieprzeforsowywanie się oraz konkretny plan treningu i możemy być pewni, że bieganie wejdzie nam w krew.

źródło: www.guardian.co.uk

Podczas biegania możemy bardzo dokładnie kontrolować poziom naszego wysiłku. Właśnie podczas biegania angażujesz niemalże wszystkie mięśnie swojego ciała, zaczynając od mięśni nóg, pleców, ramion i brzucha. Bieganie pozwala na poprawę ogólnej koordynacji ruchowej oraz sprawia, że czujemy się lżejsi oraz pełni energii. Nawet nie zauważymy, kiedy usprawnimy całe swoje ciało.  

Bieganie rewelacyjnie wpływa na pozbycie się stresów, oraz pomaga rozluźnić, spięte mięśnie pleców. Dlatego właśnie jest to doskonały sposób dla osób prowadzących dość nerwowy tryb życia, które nie maja pomysłu jak pozbyć się nadmiaru stresów. Ciężka praca, ogromna ilość obowiązków i problemów – już teraz jest na to rozwiązanie. Wystarczy ok. 30 minut codziennego biegania, które zrelaksuje Cię bardziej niż leżenie na kanapie przed telewizorem, czy też wyjście do baru.

Największą wymówką, dlaczego jeszcze nie robimy czegoś z naszym ciałem czy też stylem życia, jest oczywiście brak czasu. W ten sposób nigdy do niczego nie zajdziemy, dlatego zmieńmy to już dziś!  Wystarczy kilka minut biegania dziennie! Wygospodaruj sobie czas rano czy też wieczorem. Wstań wcześniej a na pewno tego nie pożałujesz. Właśnie poranny jogging może dać nam odpowiednią ilość energii na cały zaczynający się dzień.

Przed rozpoczęciem biegu nie możemy zapomnieć o odpowiedniej rozgrzewce. To właśnie ona pozwala naszemu organizmowi przygotować się do ciężkiego wysiłku. Nic skomplikowanego –wystarczy kilka prostych ćwiczeń, podskoków, czy też rozciągnięć aby uchronić nasz organizm przed kontuzją.

źródło: reebok.com

Jak więc widać bieganie to nic strasznego, dlatego koniec z wymówkami! Nie czekaj na jutro! Już dziś zbierz w sobie siłę i motywację, ubierz buty i wyjdź pobiegać!

Inne porady
Bieganie - podstawowe błędy Bieganie - podstawowe błędy Mimo, iż bieganie wydaje się czymś niesłychanie prostym, nawet w tej dyscyplinie sportu powinniśmy być ostrożni. Kilka drobnych błędów może sprawić, że zamiast...
Rozgrzewka przed bieganiem Rozgrzewka przed bieganiem Aby bieganie sprawiało nam jak najwięcej przyjemności powinniśmy odpowiednio się do niego przygotować. Ten krótki artykuł zawiera propozycję ćwiczeń przed biegiem,...
Jak wybrać odpowiedni strój do biegania? Jak wybrać odpowiedni strój do biegania? Wybór odpowiedniego stroju do biegania jest kluczową kwestią jeśli chodzi o komfort naszego treningu. Każdy element ubioru musi więc charakteryzować się odpowiednimi...
Test Coopera Test Coopera Doskonały sposób, by sprawdzić możliwości swojego organizmu. Prosty test pomoże Ci określić stan swojej kondycji. Chcesz dowiedzieć się więcej - przeczytaj artykuł....
Bieganie na czczo Bieganie na czczo Biegać czy nie biegać na czczo? Oto jest pytanie? Chcesz spalić kilka zbędnych kilogramów? Przeczytaj ten artykuł!