Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

 

Mogłoby się wydawać, że wykonywanie ćwiczeń w ciąży to spore zagrożenie dla zdrowia przyszłej mamy. Nic bardziej mylnego! Istnieje wiele bezpiecznych ćwiczeń, które może wykonywać kobieta w stanie błogosławionym. Poprawiają ono ogólne samopoczucie, podnoszą poziom energii oraz zmniejszają bóle kręgosłupa i stawów. Przedstawiamy zatem kilka z nich.

 

Ćwiczenie pierwsze. Połóż się płasko na podłodze lub specjalnej karimacie do ćwiczeń. Pod głowę podłóż poduszkę. Ręce ułóż swobodnie wzdłuż ciała. Prawy bark unoś powoli w kierunku prawego kolana. Nie odrywaj rąk od podłogi. Ten sam ruch wykonaj również lewym barkiem.

 

Ćwiczenie drugie. Przyjmij taką samą pozycję jak w ćwiczeniu pierwszym. Wyprostuj ramiona i ułóż ręce wzdłuż ciała. Następnie prawą ręką spróbuj sięgnąć do lewego kolana. Wykonaj to samo ćwiczenie również lewą ręką. Pamiętaj by nie odrywać pleców od podłoża.

 

Ćwiczenie trzecie. Stań prosto, unieś wysoko głowę, stopy rozstaw na szerokość bioder. Ugnij ręce w łokciach pod kątem prostym i odchyl na boki, tak aby wewnętrzna część dłoni była skierowana do przodu. Unieś łokcie na wysokość barków. Wydychając powietrze, złącz ze sobą łokcie, jednocześnie łącząc dłonie. Biorąc oddech, wróć do pozycji wyjściowej.

 

Ćwiczenie czwarte: Pozycja wyjściowa jest identyczna jak w poprzednim ćwiczeniu. Ręce krzyżujesz na wysokości barków, tak jakbyś próbowała się objąć. Nabierając powietrza, energicznie rozprostuj ramiona, odchylając je jak najbardziej do tyłu. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie ok. 20 razy.

 

Ćwiczenie piąte. Połóż się swobodnie na podłodze, układając głowę na poduszce. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Lewe podudzie połóż na prawej kości piszczelowej. Wytrzymaj chwilę i wykonaj to samo ćwiczenie zmieniając nogę.

 

Ćwiczenie szóste. Leżąc na podłodze, oprzyj się na rękach i unieś pośladki na wysokość ok. 5 cm.. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj to ćwiczenie ponownie.

 

Inne porady
Trening brzucha Trening brzucha Co robić by mieć prawdziwy „sześciopak”
Burpees Burpees Uniwersalne ćwiczenie które możesz wykonywać gdziekolwiek!
Ćwiczenia z hula hop Ćwiczenia z hula hop Ta dziecinna zabawka może przydać się w codziennym treningu. Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą nam zadbać o smukłą sylwetkę.
Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Pospolicie nazywany "kaloryfer" na brzuchu jest obiektem pożądania większości mężczyzn. Pośrednio symbol dobrej formy bardzo dobrze rzutuje w oczach płci przeciwnej....
Jak ćwiczyć z hantlami w domu? Jak ćwiczyć z hantlami w domu? Ćwiczenia z hantlami to wyjątkowo prosty i efektywny sposób na pobudzenie do pracy każdej wybranej partii mięśni. Trening nie wymaga dużego nakładu finansowego ani...
Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
Spotykają się kibic Lecha i Ruchu. Kibic Ruchu pyta, co tam słychać u kibica Lecha. Ten mu odpowiada, że zmarł mu dziadek i nie ma garnituru na pogrzeb. No to kibic Ruchu mówi mu, że mu pożyczy. Pojechali do Chorzowa i ten pożyczył mu ten garnitur. Za dwa tygodnie kibic Ruchu jedzie do Poznania i spotyka kibica Lecha. Pyta czy może mu oddać garnitur. Na to kibic Lecha: przecież mówiłem ci, że zmarł mi dziadek i nie miałem go w czym pochować...