Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

 

Mogłoby się wydawać, że wykonywanie ćwiczeń w ciąży to spore zagrożenie dla zdrowia przyszłej mamy. Nic bardziej mylnego! Istnieje wiele bezpiecznych ćwiczeń, które może wykonywać kobieta w stanie błogosławionym. Poprawiają ono ogólne samopoczucie, podnoszą poziom energii oraz zmniejszają bóle kręgosłupa i stawów. Przedstawiamy zatem kilka z nich.

 

Ćwiczenie pierwsze. Połóż się płasko na podłodze lub specjalnej karimacie do ćwiczeń. Pod głowę podłóż poduszkę. Ręce ułóż swobodnie wzdłuż ciała. Prawy bark unoś powoli w kierunku prawego kolana. Nie odrywaj rąk od podłogi. Ten sam ruch wykonaj również lewym barkiem.

 

Ćwiczenie drugie. Przyjmij taką samą pozycję jak w ćwiczeniu pierwszym. Wyprostuj ramiona i ułóż ręce wzdłuż ciała. Następnie prawą ręką spróbuj sięgnąć do lewego kolana. Wykonaj to samo ćwiczenie również lewą ręką. Pamiętaj by nie odrywać pleców od podłoża.

 

Ćwiczenie trzecie. Stań prosto, unieś wysoko głowę, stopy rozstaw na szerokość bioder. Ugnij ręce w łokciach pod kątem prostym i odchyl na boki, tak aby wewnętrzna część dłoni była skierowana do przodu. Unieś łokcie na wysokość barków. Wydychając powietrze, złącz ze sobą łokcie, jednocześnie łącząc dłonie. Biorąc oddech, wróć do pozycji wyjściowej.

 

Ćwiczenie czwarte: Pozycja wyjściowa jest identyczna jak w poprzednim ćwiczeniu. Ręce krzyżujesz na wysokości barków, tak jakbyś próbowała się objąć. Nabierając powietrza, energicznie rozprostuj ramiona, odchylając je jak najbardziej do tyłu. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie ok. 20 razy.

 

Ćwiczenie piąte. Połóż się swobodnie na podłodze, układając głowę na poduszce. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Lewe podudzie połóż na prawej kości piszczelowej. Wytrzymaj chwilę i wykonaj to samo ćwiczenie zmieniając nogę.

 

Ćwiczenie szóste. Leżąc na podłodze, oprzyj się na rękach i unieś pośladki na wysokość ok. 5 cm.. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj to ćwiczenie ponownie.

 

Inne porady
Trening brzucha Trening brzucha Co robić by mieć prawdziwy „sześciopak”
Burpees Burpees Uniwersalne ćwiczenie które możesz wykonywać gdziekolwiek!
Ćwiczenia z hula hop Ćwiczenia z hula hop Ta dziecinna zabawka może przydać się w codziennym treningu. Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą nam zadbać o smukłą sylwetkę.
Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Pospolicie nazywany "kaloryfer" na brzuchu jest obiektem pożądania większości mężczyzn. Pośrednio symbol dobrej formy bardzo dobrze rzutuje w oczach płci przeciwnej....
Jak ćwiczyć z hantlami w domu? Jak ćwiczyć z hantlami w domu? Ćwiczenia z hantlami to wyjątkowo prosty i efektywny sposób na pobudzenie do pracy każdej wybranej partii mięśni. Trening nie wymaga dużego nakładu finansowego ani...
Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
Na ławce w parku siedzą Zbigniew Boniek i Jerzy Dudek - obaj już w podeszłym wieku. Zastanawiają sie czy po śmierci w niebie będzie można pograć w piłkę. Dogadali się że ten, który przekona się pierwszy, da znać drugiemu jak tam jest. Tak wyszło, że pierwszy z tego świata odszedł Boniek, więc Dudek przesiadywał całymi dniami w parku i oczekiwał na znak. W końcu Zbigniew mu się ukazał:
- Słuchaj, mam dla ciebie dwie wiadomości - jedną dobrą i jedną złą, od której zacząć?
- Może od tej dobrej...
- Więc w niebie jest super, są mecze, jest liga, po prostu jest ekstra.
- A ta zła?
- Bronisz już za tydzień...