Skuteczne ćwiczenia do domu

Ćwiczenia w domu

Jeśli nie masz czasu codziennie biegać na siłownię, a chciałbyś zadbać o swoją formę, te ćwiczenia są właśnie dla Ciebie. Możesz je wykonywać w zaciszu własnego domu. Najważniejsza jest tutaj regularność. Bez niej nie osiągniesz zamierzonego efektu, a sporadyczne treningi to tylko strata czasu. Ćwiczenia, które prezentujemy, są bardzo łatwe w wykonaniu. Z niektórymi na pewno już się spotkałeś. Przeczytaj zatem czym prędzej ten artykuł, opuść kanapę i pilot od telewizora, aby poświęcic te parę minut dla własnego zdrowia. Gwarantujemy, że nie będziesz żałował.

Przysiady

O tym, jak prawidłowo wykonywać przysiady pisaliśmy już w innym artykule. Ćwiczenie to nie jest skomplikowane i każdy może w ten sposób trenować. Przysiady doskonale rzeźbią mięśnie pośladków, ud oraz łydek. To doskonała propozycja dla pań, które szczególnie dbają o te części ciała. Zamiast wydawać pieniądze na ujędrniające kremy i balsamy wystarczy kilkanaście przysiadów dziennie, a efekt będzie o wiele lepszy.

changegym.pl

Pompki

Wbrew pozorom to ćwiczenie nie jest zarezerwowane tylko dla panów. Kobiety również mogą ćwiczyć w ten sposób. Choć początki z pompkami są bardzo trudne, już po kilku treningach powinno nam iść zdecydowanie lepiej. Pompki znakomicie wpływają na mięśnie ramion i klatki piersiowej, a tym samym na wygląd całej tali. Bardzo często kobiety obawiają się, że pompki nadmiernie rozbudują ich ramiona. Jeżeli dopiero rozpoczynamy „pompować”, nie warto zawracać sobie tym głowy. Aby przesadnie wyrzeźbić mięśnie ramion potrzeba lat intensywnych treningów.

slimdown.pl

 

Brzuszki

To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń wykonywanych w domu. Brzuszki można wykonywać niezależnie od płci czy wieku. Regularne ćwiczenia doskonale wpływają na kształt i jędrność mięśni brzucha. Być może dlatego lubią je szczególnie panie. Obecnie mamy bardzo wiele technik wykonywania tego ćwiczenia. Dzięki temu możemy urozmaicać sobie treningi i zapobiegać rutynie.

jakschudlam.pl

Skłony

To niepozorne ćwiczenie na pewno pamiętasz ze szkoły. Okazuje się, że doskonale wpływa ono na rozwój mięśni kręgosłupa i ogólną kondycję pozostałych mięśni. Kilka skłonów dziennie angażuje do pracy mięśnie grzbietu, nóg oraz rąk. Dzięki skłonom pozbędziesz się niepotrzebnych zakwasów i bólu mięśni. Można je wykonywać jako rozgrzewkę przed treningiem lub jako samodzielne ćwiczenie.

www.memoinfo.pl

 

Aerobiczna 6 Weidera

Ten zestaw ćwiczeń również opisaliśmy już w osobnym artykule. Jeżeli ciekawi Cię co to takiego, zapraszamy do lektury! Podpowiadamy tylko, że nie ma lepszego treningu na mięśnie brzucha. Ćwiczenia te zdecydowanie przeznaczone są dla osób wytrwałych i systematycznych, gdyż odbywają się według ściśle ustalonego harmonogramu. Efekty są jednak bardzo zadowalające.

ofemin.pl

Skakanie na skakance

Ta sympatyczna zabawa z okresu dzieciństwa to doskonały trening całego ciała. Podskoki pozytywnie wpływają na kształt tali, modelują ramiona, rzeźbią mięśnie nóg. Najprostszą skakankę można kupić za niewielkie pieniądze w każdym sklepie sportowym. Jeżeli chcemy spalić trochę kalorii i pozbyć się zbędnych kilogramów, skakanka będzie doskonałym wyborem.

ja-i-moja-nadwaga.blog.onet.pl

Ilość powtórzeń i ogólny czas codziennego treningu jest uzależniony od naszej ogólnej kondycji fizycznej. Jeżeli dopiero zaczynamy ćwiczyć, 10-20 powtórzeń w zupełności wystarczy. Oczywiście ta reguła nie odnosi się do pompek. Aby treningi miały sens, z czasem musimy zwiększyć ilość wykonywanych powtórzeń. Wtedy i efekty będą bardziej zadowalające.

 

Inne porady
Trening brzucha Trening brzucha Co robić by mieć prawdziwy „sześciopak”
Burpees Burpees Uniwersalne ćwiczenie które możesz wykonywać gdziekolwiek!
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży Ćwiczenia dla kobiet w ciąży Kobiety w ciąży wcale nie muszą rezygnować z aktywności fizycznej. Istnieje kilka bezpiecznych ćwiczeń, które pozwolą zachować dobrą formę i samopoczucie aż...
Ćwiczenia z hula hop Ćwiczenia z hula hop Ta dziecinna zabawka może przydać się w codziennym treningu. Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą nam zadbać o smukłą sylwetkę.
Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Pospolicie nazywany "kaloryfer" na brzuchu jest obiektem pożądania większości mężczyzn. Pośrednio symbol dobrej formy bardzo dobrze rzutuje w oczach płci przeciwnej....