Ćwiczenia wspomagające dietę

Ćwiczenia wspomagające dietę

Pomysł na zastosowanie diety najczęściej pojawia się wraz z początkiem wiosny. Wtedy to zaczynamy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu i mamy okazję sprawdzić naszą kondycję. Niestety po długiej zimie często bywa z nią ciężko. Szukamy wtedy szybkiego sposobu by wrócić do dobrej formy. Przechodzimy na dietę, ćwiczymy. Wszystkie te działania podejmujemy po to, aby czuć się dobrze we własnej skórze.

Oczywiście nie ma w tym nic złego. Musimy jednak pamiętać, że źle dobrana dieta i brak ruchu mogą przynieść nam więcej szkody niż pożytku. W celu odpowiedniego skomponowania diety warto zasięgnąć porady dietetyka. Jedynie on, biorąc pod uwagę nasz stan zdrowia, jest w stanie stworzyć odpowiedni jadłospis. A co jeśli natomiast nie lubimy ruchu? Jest to pewna komplikacja, ale nie musimy od razu udawać się na długie wycieczki rowerowe lub spędzać kilku godzin na basenie. Wystarczy w zaciszu własnego domu poświęcić kilkanaście minut dziennie na wykonanie kilku prostych ćwiczeń wspomagających dietę, które pomogą nam odzyskać formę i zgrabną sylwetkę. Oto one:

 

Ćwiczenie numer 1

Kładziemy się na plecach. Nogi uginamy w kolanach, a stopy rozstawiamy na szerokość bioder. Splatamy ze sobą dłonie, prostujemy ręce i przenosimy je za głowę. Głowę opieramy na ramionach. Wypuszczając powietrze, unosimy klatkę piersiową aż do odczucia oporu w mięśniach. Następnie nabierając powietrza, wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy ok. 15 razy.

www.naturhouse-polska.pl

Ćwiczenie numer 2

Leżąc na plecach, uginamy nogi w kolanach i rozstawiamy stopy na szerokość bioder. Ręce splatamy za głową, jednocześnie ją podtrzymując. Łokcie kierujemy jak najbardziej na zewnątrz. Unosimy klatkę piersiową oraz barki, a prawą ręką sięgamy do lewego kolana. Wracamy do pozycji wyjściowej i wykonujemy ten sam ruch także drugą ręką. Podczas tego ćwiczenia należy pamiętać, aby nogi i biodra ściśle przylegały do podłogi. Ćwiczenie powtarzamy ok. 15-20 razy.

totalnametamorfozafit.blogspot.pl

 

Ćwiczenie numer 3

Kładziemy się na brzuchu. Uginamy ręce w łokciach i podpieramy się na nich. Unosimy biodra w górę tak, aby tworzyły jedną linię z pośladkami. Mięśnie pośladków napinamy. Wytrzymujemy w takiej pozycji kilka sekund. Doskonale będzie jeśli uda nam się w tym czasie trzy razy nabrać i wypuścić powietrze. Ćwiczenie powtarzamy ok. 10-15 razy.

www.naturhouse-polska.pl

 

Ćwiczenie numer 4

Kładziemy się na plecach. Dłonie splatamy za głową, jednocześnie rozkładając łokcie szeroko na boki. Nogi uginamy w kolanach, tak aby pomiędzy udami a łydkami powstał kąt prosty. Wypuszczając powietrze, unosimy do góry głowę i klatkę piersiową, jednocześnie opuszczając prawą stopę w dół. Nie dotykamy jednak podłogi, lecz trzymamy ją kilka centymetrów nad powierzchnią. Wytrzymujemy w tej pozycji kilka sekund i wracamy do pozycji wyjściowej. Ten sam układ wykonujemy także angażując drugą stronę ciała.

polki.pl

Ćwiczenia te zostały opracowane jako uzupełnienie diety. Dlatego też tylko w połączeniu z nią przyniosą oczekiwane rezultaty.

Inne porady
Trening brzucha Trening brzucha Co robić by mieć prawdziwy „sześciopak”
Burpees Burpees Uniwersalne ćwiczenie które możesz wykonywać gdziekolwiek!
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży Ćwiczenia dla kobiet w ciąży Kobiety w ciąży wcale nie muszą rezygnować z aktywności fizycznej. Istnieje kilka bezpiecznych ćwiczeń, które pozwolą zachować dobrą formę i samopoczucie aż...
Ćwiczenia z hula hop Ćwiczenia z hula hop Ta dziecinna zabawka może przydać się w codziennym treningu. Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą nam zadbać o smukłą sylwetkę.
Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Pospolicie nazywany "kaloryfer" na brzuchu jest obiektem pożądania większości mężczyzn. Pośrednio symbol dobrej formy bardzo dobrze rzutuje w oczach płci przeciwnej....