Ćwiczenia z hula hop

 

 

Ćwiczenia na hula hop

Ćwiczenia na hula hop kojarzą się przede wszystkim z podkreśloną talią i płaskim brzuchem. To jednak nie wszystko co może zdziałać to niezwykłe kółko. Przede wszystkim kręcenie hula hop pozwala pozbyć się tłuszczu, wyszczuplić oraz ujędrnić skórę. Nie każdy wie,  że kółkiem można kręcić nie tylko w talii, ale i na pośladkach, udach a nawet na rękach. To jeden przyrząd dający naprawdę wiele rozwiązań. Wszystko zależy od tego co zamierzamy ćwiczyć.

źródło: www.wikipedia.pl

Oto kilka ćwiczeń na poszczególne partie naszego ciała:

Szczupła talia

Rozluźnij się, stań w lekkim rozkroku, najlepiej rozstawiając stopy na szerokość bioder, lub odrobinę szerzej. Kolana powinny być lekko ugięte, brzuch wciągnięty, a plecy wyprostowane. Stojąc w takiej pozycji umieszczamy hula hop na wysokości talii. Po wprawieniu koła w ruch, poruszamy biodrami starając się robić jak najdokładniejsze ruchy. Tylko dokładne kręcenie da nam takie efekty o jakich marzymy. Z początku nie będziecie wiedziały co zrobić z rękoma można trzymać je w górze, jednak zapewniam, że po kilku ćwiczeniach z pewnością same będziecie wiedziały jak je ułożyć by było wam wygodniej.

 

Zgrabne ręce

Stajemy w lekkim rozkroku, prostujemy rękę na wysokości ramion. Kładziemy hula-hop na nadgarstku  i rozpoczynamy kręcenie. Starajmy się by było ono rytmiczne. Podczas kręcenia przesuwajmy koło w stronę ramienia i z powrotem.

 

Uda i pośladki – ćwiczenie nr 1

Jeżeli opanowaliśmy już kręcenie w talii, nasze ćwiczenia można urozmaicić. Starajmy się kręcąc przesuwać kołem w dół aż do kolan i z powrotem ku górze. W  ten sposób przy jednym ćwiczeniu będziemy mogli skupić się na kilku partiach  mięśni .

 

Uda i pośladki – ćwiczenie nr 2

Hula hop nadaje się nie tylko do kręcenia, może ono urozmaicić codzienny poranny trening.

 

Stajemy w lekkim rozkroku, hula hop stawiamy pionowo na ziemi i kładziemy na nim ręce. Uginamy jedną nogę, tym samym przenosząc na nią ciężar ciała. Powoli podnosimy wyprostowaną nogę. Mięśnie są napięte a brzuch wciągnięty. Wytrzymujemy w tej pozycji kilka sekund po czy, spokojnie powracamy do pozycji pierwotnej. Powtarzamy ćwiczenie 15 razu po czym zmieniamy nogę.

 

 

Pamiętajmy, żeby wykonywać ćwiczenia symetrycznie. Kręcimy raz w jedną raz w drugą stronę, aby uniknąć nieestetycznego wcięcia w talii. Wykonujemy powtórzenia na obie ręce i nogi.

Ćwiczenia na hula hop to doskonały pomysł na rozgrzewkę. Kółko doskonale rozgrzeje mięśnie i pobudzi krążenie. Jeżeli odpowiada Ci taki trening, możesz oczywiście ćwiczyć tylko i wyłącznie na hula hop – jeżeli będziesz systematyczna z pewnością zobaczysz rezultaty.

 

 

 

Inne porady
Trening brzucha Trening brzucha Co robić by mieć prawdziwy „sześciopak”
Burpees Burpees Uniwersalne ćwiczenie które możesz wykonywać gdziekolwiek!
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży Ćwiczenia dla kobiet w ciąży Kobiety w ciąży wcale nie muszą rezygnować z aktywności fizycznej. Istnieje kilka bezpiecznych ćwiczeń, które pozwolą zachować dobrą formę i samopoczucie aż...
Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Pospolicie nazywany "kaloryfer" na brzuchu jest obiektem pożądania większości mężczyzn. Pośrednio symbol dobrej formy bardzo dobrze rzutuje w oczach płci przeciwnej....
Jak ćwiczyć z hantlami w domu? Jak ćwiczyć z hantlami w domu? Ćwiczenia z hantlami to wyjątkowo prosty i efektywny sposób na pobudzenie do pracy każdej wybranej partii mięśni. Trening nie wymaga dużego nakładu finansowego ani...
Sklep sportowy Asport.pl

Newsletter

Sportowy humor

zobacz więcej
Miał odbyć się mecz bokserski USA - Polska, w Zakopanem. Stany wystawiły Tysona, a Polska oczywiście Gołotę. Jednak tuż przed samą walką Gołota złamał rękę i na gwałt potrzebny był jakiś bokser, aby uniknąć kompromitacji. Trener wyskoczył na Krupówki i zobaczył wielkiego górala. Podleciał i zapytał:
- Baco, chcecie zarobić 100 dolarów?
- No, chcę - odparł baca.
Trener wziął go do szatni, dał spodenki, rękawice i mówi:
- Baco, wyjdźcie na ring, zasłońcie się rękawicami i stójcie. Jak przetrzymacie pierwszą rundę, dostaniecie pieniądze.
Baca wyszedł, Tyson go poobijał, ale przetrzymał.
Trener mówi:
- Jak przetrzymacie drugą rundę, dostaniecie 1000 dolarów.
Baca wyszedł, Tyson go już teraz mocno poobijał, no ale przetrzymał. Trener zachwycony mówi:
- Baco, jak przetrzymacie trzecią rundę, dostaniecie 10.000 dolarów.
Baca wyszedł, ale już ledwo zszedł po tej rundzie. A trener do niego:
- Słuchajcie baco, jak wytrzymacie czwartą...
A baca:
- Nie wytrzymam, w końcu mu wpier*olę!