Joga - nie tylko ćwiczenia, ale i pomysł na życie.

 

Już od wielu lat możemy zauważyć stale rosnące zainteresowanie jogą. Nawet jeżeli jest to tylko moda to bardzo zdrowa. Joga może być kojarzona z hinduizmem, ćwiczeniami oraz rozwojem osobistym. Wszystkie te skojarzenia są poprawne.

źródło: www.polowki.pl

Istnieją dwie opcje, jeżeli chodzi o jogę – albo można zapisać się na zajęcia z jogi, albo też zacząć ćwiczenia w domu. Jeżeli chodzi o tą drugą opcje początki bywają ciężkie. Nie bardzo człowiek wie co ma z sobą zrobić, które asany wybrać, czy wykonuje je poprawnie. Samemu również ciężko jest się zmobilizować. Jednakże ćwiczenia w domu są dużo lepsze niż spotkanie z jogą dwa razy w tygodniu. Niektórzy uważają, że jogę powinno się praktykować codziennie i jest w tym ziarnko prawdy. Joga wyrabia dobre nawyki i może naprawdę wejść nam w krew.

Jeżeli nie jesteś pewny co należy robić, zapisz się na miesiąc albo dwa miesiące zajęć z jogi, a później powinno być już lepiej. Zawsze można również znaleźć kurs internetowy, czy też zakupić płytę z ćwiczeniami. Dla chcącego nic trudnego!

Już 15 minut ćwiczeń dziennie może sprawić, że człowiek jest bardziej sprawny i elastyczny. Z czasem wykonywane asany zaczynają nam wychodzić coraz naturalniej.

Oczywiście joga może stać się naszą filozofią życiową, jednakże to od nas zależy ile czasu możemy i przede wszystkim chcemy poświęcić na jogę.

Pamiętajmy, że joga ma nam sprawiać przyjemność dlatego starajmy się do niej podchodzić jak do zabawy, jednak bądźmy sumienni. Wykonujmy wszystkie asany zgodnie z naszym sumieniem. Nie oszukujmy samych siebie. Joga to pozytywne myślenie!

Regularność jest  tutaj kluczem do sukcesu.  Najlepiej jest zaczynać metodą małych kroczków więc przeznaczmy na jogę około 15 minut dziennie. Takie ćwiczenia nie są męczące a wyrabiają dobre nawyki, przyzwyczajają ciało do regularnego wysiłku oraz wyrabiają systematyczność. Z czasem sami poczujemy ochotę aby wydłużyć nasze sesje.

Pamiętajmy, aby co jakiś czas wykonywać nowe asany. Joga to przede wszystkim równowaga, dlatego nasze ciało powinno się rozwijać równomiernie.

W zależności  od naszych potrzeb joga może wpływać na różne dziedziny naszego życia. Niektórzy zaczynają ćwiczyć aby zrzucić kilogramy, inni by zapanować nad własnym ciałem i dogadać się z nim, jeszcze inni by się zrelaksować. Najfajniejszy jest fakt, że można łączyć te potrzeby i czerpać z jogi pełnymi garściami.

Inne porady
Co zabrać z sobą na jogę? Co zabrać z sobą na jogę? Co może nam się przydać na zajęciach z jogi? Ten krótki artykuł z pewnością pomoże nam przygotować wyprawkę.
Pranayama - czyli kontrola oddechu w jodze Pranayama - czyli kontrola oddechu w jodze Pranayama przydaje się nam nie tylko podczas zajęć jogi, ale i na co dzień.