10 najlepszych piłkarzy w historii

Pomysłowość i kreatywność, która towarzyszy meczom piłki nożnej sprawia, że sport ten niejednokrotnie można porównać do sztuki.

Większość sportowców jest ograniczona do konkretnych działań, ale piłkarze mogą wyrażać siebie na boisku na wiele różnych sposobów,

co pozwala piłkarzom osiągnąć szczyt formy w ramach tego sportu.


Poniższa lista nie zawiera aktualnych zawodników, takich jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi, lecz lista ta

zawiera graczy, którzy przeszli na emeryturę, ale wspomnienia o ich grze na boisku nadal są żywe.


10. Zinedine Zidane – Francja

Zinedine Zidane - jego siła, kontrola nad piłką i indywidualne umiejętności to coś wyjątkowego. W 789 meczach zdobył łącznie 159 bramek jako środkowy pomocnik. Wygrał Mistrzostwa Europy w 2000 roku, a w 1998 Puchar Świata z Francji. Z zespołami Realem Madryt i Juventus zdobył Puchar Europy i 3 tytuły mistrzowskie.

9. George Best - Irlandia Północna

Kariera George'a Besta została przerwana z powodów problemów alkoholowych, ale jego umiejętności i talent nie miały sobie równych. Z Manchesterem United zdobył dwa tytuły mistrzowskie i w 1968 Puchar Europy. W 579 meczach zdobył łącznie 205 bramek na pozycji ofensywnego pomocnika i został zwycięzcą Ballon d'Or w 1968 roku.

8. Ferenc Puskas – Węgry

Puskas był znany ze swojej zdolności precyzyjnego celowania. Łącząc ten talent ze zdolnością do zdobywania nowych umiejętności i ogólną inteligencją, strzelił 700 goli w liczbie 705 meczów. Z Realem Madryt zdobył 5 tytułów mistrzowskich i 3 Puchary Europy. W 1954 roku doprowadził Węgry do Finału Pucharu Świata.

7. Alfredo Di Stéfano – Argentyna

Stefano był płodnym piłkarzem Realu Madryt strzelając sensacyjnych 511 bramek w 702 meczach. Wygrał 5 mistrzostw europejskich z Realem Madryt i zdobył łącznie 13 tytułów mistrzowskich w całej swojej karierze.

6. Michel Platini – Francja

353 goli w 652 meczach, a Michel był na pozycji ofensywnego pomocnika. Punktacja 9 goli w 1984 roku w ramach Pucharu Europy, omal nie pomógł Francji, aby wygrała mistrzostwa. Zdobył 3 tytuły mistrzowskie i Puchar Europy z Juventusem.

5. Franz Beckenbauer – Niemcy

W dzisiejszym żargonie, Beckenbauer był to defensywny pomocnik, ale to nie wystarczyło, by powstrzymać go przed strzeleniem 111 goli w 776 występach dla Bayernu Monachium i Niemczech. Podobnie jak Di Stefano, biegał po całym boisku, uwielbiał dyktować grę. Oczywiście był decydującym kapitanem, ale w połączeniu z jego zdolnością techniczną i wysokim poziomem dryblingu - był z pewnością jednym z największych piłkarzy w historii. Wygrał Mistrzostwa Europy w 1972, 1974 World Cup, miał też 8 tytułów ligowych i 3 Puchary Europy podczas swojej kariery w klubach.

4. Johann Cruyff – Holandia

Cruyff miał tempo, siłę, kontrolę i umiejętności. Kombinacja ta była dopełniana przez inteligencję i wdzięk co sprawiło, że znany jest jako kapitalny piłkarz. Jako ofensywny pomocnik zdobył 401 bramek w 710 występach. Zdobył 10 tytułów ligowych i 3 Mistrzostwa Europy.

3. Zico – Brazylia

Zico w świecie piłki nożnej jest dobrze znany, choć był rzadko wymieniany na listach e najlepszych graczy z powodu jego niedoboru sukcesów. Był płodnym strzelcem - 527 bramek w 769 meczach. Jego zdolność do produkcji unikalnych umiejętności i goli wyróżniała go na tle innych. Wygrał 4 tytuły mistrzowskie i Copa Libertadores.

2. Pele- Brazylia

Pele jest często w rankingu jako najlepszy piłkarz w historii gry. Jego umiejętność dryblingu, szybkości, siły i mocy były niesamowite. W 1366 meczach strzelił 1282 bramek. Ostatecznym celem było to że pomógł wygrać Brazylii Puchar Świata w 1958, 1962 i 1970. On również zdobył 5 tytułów mistrzowskich i 2 Copa Libertadores.

1. Diego Maradona – Argentyna

Talent Maradona był największym jaki kiedykolwiek pojawił się w historii piłki nożnej. Jego przejście i mijania były precyzyjne, a jego gole niepowtarzalne, jego umiejętność dryblingu była hipnotyzująca co pomogło mu zarobić mnóstwo rewelacyjnych asyst w całej jego karierze. Grając jako ofensywny pomocnik zdobył 345 bramek w 680 meczach. Choć miał trudniejszą karierę niż Pele, zdobył 3 tytuły mistrzowskie i 1986 World Cup. On również zdobył Puchar UEFA z Napoli.

Źródło: wikipedia
Inne porady
Jaką piłkę nożną kupić? Jaką piłkę nożną kupić? Chcesz wybrać najlepszej jakości piłkę nożną? Dzisiaj dowiesz się na jakie parametry zwrócić uwagę, aby takową kupić.
Buty piłkarskie, obok których nie można przejść obojętnie! Buty piłkarskie, obok których nie można przejść obojętnie! Ci, którzy grają w piłkę nożną, doskonale wiedzą, jak ważne jest odpowiednie obuwie. Ma ono być przede wszystkim funkcjonalne, gwarantować odpowiednia stabilizację...
Getry piłkarskie – jak je dobrać, by być zadowolonym? Getry piłkarskie – jak je dobrać, by być zadowolonym? Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów. Jest ona nie tylko często oglądana w telewizji czy na stadionach, ale także uprawiana.