Getry piłkarskie – jak je dobrać, by być zadowolonym?

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów. Jest ona nie tylko często oglądana w telewizji czy na stadionach, ale także uprawiana.

Za jej popularność odpowiadają przede wszystkim towarzyszące jej emocje, duch rywalizacji i niskie wymagania sprzętowe – poza butami, ochraniaczami i strojem potrzebne są również getry. Co to takiego i jak wybrać getry piłkarskie? Sprawdziliśmy to.

 

Co dają getry piłkarskie?


Wielu osobom wydaje się, że getry piłkarskie to zwykła skarpetki – tylko nieco dłuższe. Nic bardziej mylnego. – Getry piłkarskie chronią nasze stopy przed bolesnymi otarciami, dzięki nim ochraniacze trzymają się tam, gdzie powinny. Poza tym zapewniają również komfort gry – wykonane są z materiałów zapewniających przewiewność, wentylację oraz odciąganie wilgoci od skóry. – mówi doradca z serwisu allsports.pl. Widać zatem, że wybór odpowiednich getrów piłkarskich jest niezwykle ważny – oczywiście powinny one stanowić uzupełnienie dobrych butów piłkarskich.
 

Jak wybrać getry piłkarskie?


Podstawowym kryterium doboru getrów piłkarskich jest ich rozmiar – pamiętać należy, że pod getrami powinien znaleźć się jeszcze ochraniacz, a zatem nie warto kupować zbyt ciasnych. – W zakresie wyboru getrów piłkarskich warto również zwracać uwagę na zastosowane rozwiązania, które przede wszystkim odpowiadają za komfort gry. Wszystko jest oczywiście uzależnione od naszych potrzeb. Na rynku dostępne są getry z przeznaczeniem na chłodniejsze dni, wzmocnione w niektórych partiach, getry „kolekcjonerskie” – z emblematami wielu drużyn repliki tych, które noszą piłkarze danej drużyny. Istotne są również włókna, z jakich wykonano dane getry, to przecież od nich w dużej mierze uzależniony jest komfort gry. – dodaje ekspert z futbolsport.pl.


Podstawowym elementem stroju każdego piłkarza są getry piłkarskie, które odpowiednio dobrane odpowiadają za komfort gry. Warto zatem temu zagadnieniu poświęcić kilka chwil.
 

Inne porady
Jaką piłkę nożną kupić? Jaką piłkę nożną kupić? Chcesz wybrać najlepszej jakości piłkę nożną? Dzisiaj dowiesz się na jakie parametry zwrócić uwagę, aby takową kupić.
10 najlepszych piłkarzy w historii 10 najlepszych piłkarzy w historii Ranking najlepszych, którzy zapisali się w historii piłki nożnej.
Buty piłkarskie, obok których nie można przejść obojętnie! Buty piłkarskie, obok których nie można przejść obojętnie! Ci, którzy grają w piłkę nożną, doskonale wiedzą, jak ważne jest odpowiednie obuwie. Ma ono być przede wszystkim funkcjonalne, gwarantować odpowiednia stabilizację...