Jaki czepek wybrać?

Wbrew pozorom odpowiedź nie jest prosta. Na rynku znajduje się ogromna ilość modeli, wzorów i kolorów – który z nich wybrać?

Podstawowym czepkiem jest czepek materiałowy z lycry lub poliestru Nie ciągnie on włosów i jest dużo łatwiejszy w zakładaniu, ma jednak jedną zasadniczą wadę – przepuszcza wodę. Nadaje się on zdecydowanie dla osób z krótszymi włosami, które nie chcą muszą tracić czasu na kilkuminutowe suszenie włosów. Jest to chyba najtańszy na rynku czepek, wiec wiele osób chętnie po niego sięga.

źródło: www.asport.pl

Następne w kolejce są czepki silikonowe i lateksowe. Doskonale chronią włosy przed niszczącym działaniem chloru. Wszystko dzięki temu, że dokładnie przylegają do głowy nie pozwalając aby pod czepek przedostała się woda. Mają one jednak jeden minus – ciężko się je zakłada i przy ściąganiu mogą ciągnąć włosy.

źródło: www.asport.pl

Coraz częściej można się spotkać z czepkami dla osób z długimi włosami. To właśnie takie osoby najczęściej mają problem z założeniem czepka. Zawsze coś gdzieś wystaje, a czepek wydaje się być naciągnięty do granic możliwości i pęka. Czepki dla osób z długimi włosami sprawią, że zapomnimy o takich problemach. Przedłużony tył sprawi, że pod czepek spokojnie włożymy spięte włosy. Z reguły czepki dla osób z długimi włosami są troszkę grubsze od klasycznych tak by nakładając czepek na włosy nie obawiać się jego pęknięcia.

źródło: www.asport.pl

Kolejna nowość na rynku to czepki z masażem. Takie czepki posiadają wypukłości po wewnętrznej, które delikatnie masują głowę. To właśnie czepki z masażem sprawiają, że pływanie staje się jeszcze bardziej relaksujące. Czepki z masażem nie wyrywają włosów, a dzięki mikro powierzchnią między wypukłościami jest w nich dużo cieplej niż w tradycyjnych czepkach.

źródło: www.asport.pl

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak wybrać czepek pasujący do naszych wymagań. Jeżeli dokonamy już tego wyboru możemy śmiało zaszaleć z kolorem czy też wzorem czepka. Możemy dopasować go do naszego stroju czy też temperamentu, pamiętajmy jednak, że wygląd nie jest najważniejszy – przede wszystkim stawiajmy na wygodę.

Inne porady
Prawidłowy oddech podczas pływania Prawidłowy oddech podczas pływania Opanowanie prawidłowego, spokojnego i rytmicznego oddechu z pewnością wpłynie na styl naszego pływania.
Czy pływanie w chlorowanej wodzie jest zdrowe? Czy pływanie w chlorowanej wodzie jest zdrowe? Baseny z chlorowaną wodą to wciąż najpopularniejszy typ pływalni. Obecność tego pierwiastka nie pozostaje jednak bez wpływu na nasz organizm.
Pływać każdy może! Pływać każdy może! Pływanie to znakomita forma spędzania wolnego czasu. Jeżeli chciałbyś zrobić coś dla siebie i swojego organizmu, a jeszcze nie masz pomysłu - przeczytaj ten artykuł!...
Co jest nam potrzebne na basenie Co jest nam potrzebne na basenie Artykuł pomoże spakować torbę na basen. Dowiecie się co warto z sobą zabrać i o czym warto pamiętać. Zapraszamy do lektury.
Jak przełamać strach przed wodą? Jak przełamać strach przed wodą? Strach przed wodą towarzyszy każdemu początkującemu pływakowi. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów na poradzenie sobie z nim.