Pływać każdy może!

Pływanie to ten rodzaj aktywności sportowej, który jednocześnie relaksuje oraz rozwija mięśnie.

Niektórzy myślą, że pływanie to coś nienaturalnego, a ludzie to zwierzęta lądowe. Niemalże każdy ssak potrafi pływać dlatego i człowiek może się tego nauczyć.

Prawe w każdym mieście znajduje się chociaż jedna kryta pływalnia. To właśnie takie miejsca sprawiają, że możemy cieszyć się z uroków pływania przez okrągły rok. Nie jesteśmy ograniczeni porą roku, czy też warunkami atmosferycznymi. Dlatego koniec z wymówkami – wykupmy karnet na basen już dziś!

Co daje nam pływanie?

Pływanie to jeden z nielicznych sportów, który rozwijając tak dużo partii mięśniowych nie przeciąża naszego kręgosłupa – właśnie dzięki tym właściwościom pływanie jest polecane dla osób z bólami pleców, czy też poddanych rehabilitacji. Dodatkowo podczas pływania ryzyko powstania jakiegoś urazu jest bardzo znikome.

Taka forma aktywności pobudza organizm do działania. Pływanie rozwija wytrzymałość mięśni a także poprawia ogólną wydolność fizyczną a co za tym idzie i sprawność fizyczną. Pływanie ma rewelacyjny wpływ na układ nie tylko mięśniowy, ale i kostny. Angażuje najważniejsze mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę.

Jeżeli stosujesz jakąś dietę pływanie jest wręcz wskazane. Inne formy wysiłku w połączeniu z dietą mogą mieć wpływ na zbytnie osłabienie organizmu. Pływanie w łagodny sposób wpływa na pozbycie się tkanki tłuszczowej co wspomaga efekty diety.

Co więcej pływanie przyśpiesza krążenie krwi, dzięki czemu nasze mięśnie są lepiej dotlenione, a toksyny są szybciej usuwane z naszego organizmu.

 

Dodatkowo systematyczne pływanie poprawia pracę układu oddechowego, poprzez zwiększenie pojemności płuc oraz wzmocnienie mięśni międzyżebrowych.

Basen to świetne miejsce w którym można połączyć wypoczynek ze sportem, od leżenia w wannie z hydromasażem, poprzez zjeżdżanie na zjeżdżalniach na pokonywaniu długości basenu kończąc.

Basen to doskonały sposób na urozmaicenie tygodniowego treningu oraz doskonały trening cardio.

 

 

źródło: store.speedo.com

Wystarczy tylko trochę się rozgrzać , wskoczyć do basenu ( nie od razu oczywiście by nie zszokować organizmu pierwsze wchodzimy pod prysznic) i zacząć ćwiczyć swoją kondycję pokonując coraz to więcej długości basenu.

Jeżeli nie jesteśmy pewni swojej techniki możemy zapisać się na kurs pływania który z pewnością jest w ofercie każdej pływalni.

Niezależnie od tego czy pływamy żabką, kraulem czy też innym stylem, za każdym razem rozwijamy mięśnie rąk i nóg, sprawiając, że stają się smuklejsze, zgrabniejsze i bardziej umięśnione.

Nawet jeżeli nie potrafisz pływać nie musisz rezygnować z basenu. W każdej pływalni znajdzie się instruktor pływania. Ciekawą propozycją jest również aqua aerobic.

Na basen mogą się wybrać niemowlaki, przedszkolaki, młodzież, osoby starsze, studenci, rodzice, emeryci i renciści – to sport dla każdego!

Wyjście na basen pozwala nam nie tylko doskonale rozwinąć mięśnie, ale i wpływa na nasze samopoczucie – to doskonała forma relaksu po ciężkim dniu.

źródło: store.speedo.com

Nie ma co dłużej zwlekać i oszukiwać siebie – zrób coś dla siebie i swojego ciała i zapisz się na basen!

 

 

 

 

Inne porady
Prawidłowy oddech podczas pływania Prawidłowy oddech podczas pływania Opanowanie prawidłowego, spokojnego i rytmicznego oddechu z pewnością wpłynie na styl naszego pływania.
Czy pływanie w chlorowanej wodzie jest zdrowe? Czy pływanie w chlorowanej wodzie jest zdrowe? Baseny z chlorowaną wodą to wciąż najpopularniejszy typ pływalni. Obecność tego pierwiastka nie pozostaje jednak bez wpływu na nasz organizm.
Co jest nam potrzebne na basenie Co jest nam potrzebne na basenie Artykuł pomoże spakować torbę na basen. Dowiecie się co warto z sobą zabrać i o czym warto pamiętać. Zapraszamy do lektury.
Jaki czepek wybrać? Jaki czepek wybrać? Większość osób wybierających się na basen musi zadać sobie pytanie: Jaki czepek wybrać? Ten artykuł pomoże w podjęciu decyzji.
Jak przełamać strach przed wodą? Jak przełamać strach przed wodą? Strach przed wodą towarzyszy każdemu początkującemu pływakowi. Istnieje jednak wiele skutecznych sposobów na poradzenie sobie z nim.