Rolki jako sposób na zgrabną sylwetkę

Jak w prosty i przyjemny sposób zadbać o sylwetkę? Odpowiedź jest prosta – wybierzmy jazdę na rolkach. Ten rodzaj treningu daje ćwiczącemu naprawdę wiele frajdy, wzmacnia mięśnie, oraz poprawiają kondycję. To również idealna propozycja dla osób pragnących zrelaksować się po pracy, szkole, czy też uczelni.

Sama jazda na rolkach ma naprawdę wiele plusów. Jednym z nich jest efektywne spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i zastąpienie jej mięśniami. Jeżdżąc na rolkach dotleniamy organizm, a co za tym idzie czujemy się lepiej. Ruch dostarcza do naszego organizmu niebywałą ilość endorfin dzięki czemu jesteśmy szczęśliwsi. Dodatkowym powodem do szczęścia jest wygląd wysportowanego i smukłego ciała.

Na rolkach może jeździć każdy, niezależnie od wieku. Są one również polecane osobom starszym. Wszystko dlatego, że jazda na rolkach nie obciąża tak stawów jak np. bieganie, czy też jazda na rowerze. Dzieje się tak dlatego, iż podczas jazdy na rolkach, nasze ruchy są płynne. Dodatkowo przy bieganiu, nasze stopy zwykle ciężko uderzają o podłoże – w rolkach całkowicie zanika ten problem.

Jazda na rolkach jest sportem dynamicznym, który pozwala nam spalić naprawdę dużo kalorii. Jeżdżąc godzinę spalimy nawet do 800 kalorii. Czyli tyle ile podczas dwugodzinnych ćwiczeń na sali. Jeżeli zależy Ci na szybszych rezultatach treningu na ośmiu kołkach, wybierz bardziej agresywną jazdę. Rozładuj zbędne i negatywne emocje, za pomocą sportu, który może zmienić Twoje życie.

Po całym dniu pracy masz ochotę na odpoczynek? Najlepiej jest odpoczywać aktywnie. Zamiast siedzieć przed telewizorem, czy też po raz kolejny sprawdzać aktywność znajomych na facebooku, skorzystaj z ładnej pogody. Wybierz się do parku i zadbaj o swoją kondycję.

Rolki mogą być również świetnym środkiem transportu. Zamiast marnować paliwo, czy też tłoczyć się w autobusie, możesz założyć rolki na nogi i dojechać do pracy, czy też na uczelnię. Ruch na świeżym powietrzu pozwala doskonale dotlenić organizm. Dzięki temu nie tylko czujemy się lepiej, ale i lepiej wyglądamy. Nasze mięśnie lepiej się ruszają, a skóra jest piękniejsza.

źródło: www.rolerblade.com

Pamiętajmy, że jazda na rolkach rozwija niemalże wszystkie mięśnie. Podczas jazdy pracują przede wszystkim nogi i pośladki, dlatego właśnie w tych miejscach zobaczymy najlepsze rezultaty ćwiczeń. Jeżdżąc utrzymujemy równowagę, machając rękoma, dzięki temu mięśnie rąk również biorą czynny udział w jeździe na rolkach. Utrzymując prostą pozycję napinamy mięśnie brzucha, dzięki czemu staje się on bardziej jędrny.

Jak więc widzimy, jazda na rolkach to niemalże same plusy. Nie tylko zadbamy o wygląd całego naszego ciała, ale i poprawimy nasz stan emocjonalny. Jazda przyniesie nam spokój i relaks, lub też dawkę adrenaliny i innych pozytywnych emocji. Rolki mogą stać się przyczyną poszerzenia kontaktów towarzyskich. Wykorzystaj je więc najlepiej jak potrafisz.


 

Inne porady
Jak dbać o rolki? Jak dbać o rolki? Jak każdy często używany sprzęt sportowy rolki ulegają zużyciu. Co zrobić by dłużej cieszyć się jazdą na nich? Czy konserwacja sprzętu i niewielkie zabiegi czyszczące...
Jak zadbać o mięśnie nóg i pośladków? Wybierz rolki! Jak zadbać o mięśnie nóg i pośladków? Wybierz rolki! Jazda na rolkach to nie tylko wspaniała zabawa, ale i doskonały sposób na poprawę kondycji, oraz podkreślenie pięknej sylwetki.