Jak zadbać o mięśnie nóg i pośladków? Wybierz rolki!

Marzysz o wyrzeźbieniu mięśni ud i pośladków? W Twojej naturze nie leżą męczące ćwiczenia przed telewizorem, czy też uczęszczanie na grupowe zajęcia? Wydaje Ci się, że już nic z tym nie można zrobić? Błąd! Istnieje wiele sposobów, które pozwolą Ci na poprawę wyglądu Twoich ud i pośladków. Jednym z nich jest jazda na rolkach. To nie żart, za pomocą fantastycznej zabawy można zadbać o wygląd swojego ciała.

Jak to możliwe? Podczas jazdy na rolkach możesz spalić dużo kalorii, poprawić ogólny wygląd, zadbać o kondycję fizyczną a także wyciszyć się i zrelaksować. Jeżeli zastanawiałeś się co zrobić z wolnym czasem wybierz rolki.

Siedzący tryb pracy może sprawić, że posiadanie ładnej pupy może być nieosiągalnym zadaniem. Aby tak się nie stało, należy rozpocząć działania, które temu zapobiegną.

Podczas jazdy na rolkach pobudzamy układ krążenia, oraz układ oddechowy. Dzięki temu nasze mięśnie są bardziej dotlenione, a my czujemy się lepiej. Jeżdżąc aktywnie na rolach, możemy liczyć także na poprawę wyglądu, gdyż ten sport może spalić ogromne ilości kalorii. Rolki dają możliwość rozwoju niemalże wszystkich partii mięśniowych. Przede wszystkim skupiają się jednak na mięśniach nóg i pośladkach. Właśnie z tego powodu rolki to sport coraz częściej uprawiany przez kobiety.

Jeżdżąc na rolkach nasze ciało delikatnie porusza się na boki, dzięki czemu łydki, uda oraz pośladki są w nieustannym ruchu. Mięśnie bezwiednie napinają się, a następnie rozluźniają i właśnie dlatego na tych partiach mięśniowych widać największe efekty.

Pamiętajmy jednak, że aby mięśnie miały okazję się zaprezentować, najpierw musimy spalić zbędną tkankę tłuszczową. Aby tego dokonać wystarczy, że założysz rolki i znajdziesz odpowiednią trasę do jazdy.

Jednym z sposobów na pozbycie się kilku centymetrów, tu i tam jest godzinna jazda na rolkach, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Tłuszcz zaczyna się spalać po ok 30 min ćwiczeń, dlatego warto było by pojeździć jeszcze z godzinkę i poprawić rezultaty naszego treningu. Drugim sposobem jest trening znacznie bardziej męczący, np. jazda po parku z zaliczeniem kilku ławek i ramp, czy też jazda w skateparku. Im bardziej zróżnicowany teren tym lepiej. Tylko od Ciebie zależy jaką jazdę wybierzesz. Czy wolisz spokojnie zebrać myśli spoglądając na otaczający Cię świat, czy też pozwolisz, aby adrenalina uderzyła Ci do głowy, to wszystko bez znaczenia. Najważniejsze, że ruszasz się i robisz coś dla siebie i swojego ciała.

źródło: www.polki.pl

Taka jazda nie tylko spala kalorie, ale i wzmacnia ciało, oraz doskonale wpływa na jego elastyczność. Dlatego po dłuższym czasie nasze nogi i pośladki zaczynają wyglądać naprawdę niesamowicie.

Wygimnastykowana pupa przydaje się podczas walki z cellulitem. Podniesiona skóra, jest napięta i piękna. Dużym plusem jest fakt, iż pośladki są bardzo podatne na ćwiczenia, dlatego wybierz przyjemny rodzaj treningu – czyli jazdę na rolkach i ciesz się zgrabnym ciałem.

Pamiętaj aby Twoje wysiłki miały jakieś znaczenie warto by wykonywać trening regularnie.

 

Inne porady
Jak dbać o rolki? Jak dbać o rolki? Jak każdy często używany sprzęt sportowy rolki ulegają zużyciu. Co zrobić by dłużej cieszyć się jazdą na nich? Czy konserwacja sprzętu i niewielkie zabiegi czyszczące...
Rolki jako sposób na zgrabną sylwetkę Rolki jako sposób na zgrabną sylwetkę Jeżeli marzysz o zgrabnej sylwetce i dobrej kondycji wybierz rolki. Ten sport z pewnością spełni wszystkie Twoje wymagania, oferując Ci dodatkowo wiele więcej.