Bieganie w deszczu

Bieganie to jeden z najczęściej uprawianych sportów. Pewnie sam chętnie zaczął byś biegać, ale widzisz mnóstwo przeszkód. Wcześniejsze wstawanie, brak czasu, no i oczywiście kiepskie warunki pogodowe. Jeżeli już skończyłeś robić sobie wymówki, zorganizuj się i bierz się do działania. Wygospodarowanie 30 minut kilka dni w tygodniu to naprawdę nie aż tak wiele. Jeżeli chodzi o pogodę nie masz nad nią władzy. Możesz ją jednak przechytrzyć. Bieganie w deszczu może być naprawdę niezłą zabawą. Wystarczy tylko dobrze się przygotować.

Biegając w deszczu możemy poczuć się jak dzieci skaczące po kałużach – nie pozwól by pogoda zatrzymała Cię w domu. Przygotuj odpowiedni ekwipunek i ruszaj przed siebie.

źródło: olhares.sapo.pt

Nie uwierzysz ale zwykła czapka z daszkiem naprawdę doskonale spisuje się podczas deszczowych dni. Daszek sprawia, że nawet mocny deszcz nie będzie wpadać Ci do oczu, dzięki czemu przez cały bieg będziesz mieć dobrą widoczność.

źródło: www.asport.pl

Nie ma opcji by Twoje buty były suche, chyba że biegasz w kaloszach w co wątpię. Najważniejsze by buty miały wyższą podeszwę z dobrą amortyzacją. Podeszwa powinna się nadawać do biegania po mokrych nawierzchniach. Wiemy, że buty mogą długo schnąć, dlatego warto być posiadał przynajmniej dwie pary butów do biegania.

Ubierając się na bieg podczas deszczu musisz być przygotowany na to, że część Twojego ubioru zmoknie. Właśnie z tego powodu nie powinieneś ubierać na siebie kilku warstw. Namoknięte ubranie jest przecież dużo cięższe. No chyba, że lubisz biegać z obciążeniem. Pamiętaj jednak, że deszczowi towarzyszy zwykle nieprzyjemny i chłodny wiatr. Mokre ubrania plus wiatr i bieganie kończy się przeziębieniem.

Podczas wyboru odzieży do biegania, warto jest zainwestować w odzież termoaktywną. Nie tylko odpowiednio Cię rozgrzeje, ale i nie da Ci niekomfortowego uczucia mokrego ubrania. Do tego skompletuj lekką nieprzemakalną i przy okazji oddychającą kurtkę.

Jeżeli lubisz biegać z słuchawkami na uszach, zrezygnuj raczej z tego podczas biegu w deszczu. Ochrona elektroniki jest bardzo ważna, nikt przecież nie lubi wyrzucać pieniędzy w błoto. Jednak jeżeli biegasz z pulsometrem czy też używasz takich aplikacji jak endomondo nie możesz ich po prostu zostawić w domu. Większość pulsometrów powinna mieć jakieś podstawowe parametry wodoodporności. Koniecznie sprawdź je przed biegiem w deszczu. Używając endomondo sprawdź czy Twój pokrowiec na telefon jest wodoodporny. Warto jest zabezpieczyć go jeszcze dodatkową folią.

Jeżeli możesz wybierz teren bardziej zalesiony, dzięki czemu aż tak bardzo nie przemokniesz. Dodatkowo drzewa doskonale ochronią Cię przed wiatrem. Jeżeli w Twojej okolicy nie ma takiego terenu z pewnością znajdzie się jakiś park, lub inne podobne miejsce. Powinieneś przygotować sobie dodatkową trasę na deszczowe dni.

źródło: www.biegambolubie.com.pl

Przed bieganiem w deszczu nie można zapominać o rozgrzewce. Przysiady, wymachy, podskoki i wypady z pewnością rozgrzeją Twój organizm. Już wiesz jak biegać w deszczu, ale co zrobić po skończonym biegu. Po pierwsze dobrze wysusz swoje buty. Po bieganiu wypchaj buty ręcznikami papierowymi, czy też starymi gazetami, które pomogą w wchłanianiu wilgoci. Nikomu nie trzeba chyba mówić, żeby zdjął mokre ubrania i przebrał się w coś suchego. Porcja ciepłego napoju czy też pożywny posiłek uzupełniający niedobory energii to coś co z pewnością przyda Ci się po biegu.

Stosując się do tych informacji możesz naprawdę zmienić swoje nastawienie do biegów w deszczu.

Inne porady
Test Coopera Test Coopera Doskonały sposób, by sprawdzić możliwości swojego organizmu. Prosty test pomoże Ci określić stan swojej kondycji. Chcesz dowiedzieć się więcej - przeczytaj artykuł....
Bieganie na czczo Bieganie na czczo Biegać czy nie biegać na czczo? Oto jest pytanie? Chcesz spalić kilka zbędnych kilogramów? Przeczytaj ten artykuł!
Jak się pozbyć cellulitu? Wybierz bieganie! Jak się pozbyć cellulitu? Wybierz bieganie! Jeżeli próbowałaś już kremów oraz balsamów pomagających pozbyć się "pomarańczowej skórki" i nic nie pomagało - nie załamuj się. Zacznij biegać!
Jak wybrać odpowiednie buty do biegania? Jak wybrać odpowiednie buty do biegania? Odpowiednio dopasowane obuwie to podstawowy sprzęt każdego biegacza. Ten krótki poradnik pomoże Ci wybrać buty idealne dla Twojej stopy.
Kilka minut biegu dziennie może zmienić nasze życie Kilka minut biegu dziennie może zmienić nasze życie Zawsze się gdzieś śpieszymy: do pracy, na autobus, na spotkanie. Niemalże żyjemy w biegu! Dlaczego więc nie zrobić z biegania naszego hobby?