Jak wybrać odpowiednie hula hop?

 

 Jak wybrać odpowiednie hula hop?

W sklepach można znaleźć różne rodzaje hula hop. Najbardziej rozpoznawalne są oczywiście plastikowe i kolorowe hula hop,  które kojarzą nam się przede wszystkim z latami dzieciństwa.  Coraz częściej możemy również znaleźć hula hop z dziwnymi kulkami czy też wypustkami. Czym różnią się te dwa modele i który z nich jest lepszy?

Dziecięce hula hop są tanie kosztują nie więcej niż 10 zł, jednak bez odpowiednich przeróbek, nie spełnią one waszych wymagań. Zwykle takie hula hop jest zbyt lekkie przez co ciężko jest nim kręcić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest rozklejenie kółka oraz wypełnienie go piaskiem, czy też ryżem z wodą. Najważniejsze żeby po tym zabiegu dobrze zakleić hula hop by nie otworzyło się ono podczas kręcenia – mielibyśmy wtedy nieprzyjemną niespodziankę w postaci sprzątania mieszkania.

 

Ogólnie hula hop powinno ważyć od ok kilograma do dwóch kilogramów. Wtedy dobrze się kręci i doskonale oddziałuje na ciało.

 

Dostępne w sklepach hula hop z wypustkami to profesjonalny sprzęt, który nie wymaga poprawek, czy też ulepszeń. Wystarczy tylko je złożyć i można zacząć kręcić. Zwykle składa się ono z kilku części – by nie zajmowało dużo miejsca przy transporcie, czy też w domu po skończonych ćwiczeniach. Takie kółko jest już odpowiednio ciężkie wiec nie musimy go niczym dociążać.

   

Wypustki mają za zadanie większe pobudzenie mięśni oraz skóry, poprawę krążenia oraz lepsze rezultaty wykonywanych ćwiczeń. Niestety jeżeli jesteś początkujący kręcenie takim hula hop może wywołać nieliczne siniaki. Dlatego też nie należy przesadzać z treningiem i stopniowo zwiększać czas ćwiczeń.

 

Bez względu na to czy kupujemy kółko profesjonalne, czy zabawkowe musimy pamiętać by dopasować je do naszego wzrostu. Jeżeli kupujemy hula hop przez internet powinniśmy zmierzyć naszą długość od stóp do tali – w ten sposób uzyskamy idealną średnicę naszego koła. Kupując hula hop w sklepie przyłóżmy je do siebie – jego krańce powinny dosięgać do pępka.

Wybierając kółko kierujmy się odpowiednią wagą i rozmiarem. Warto zainwestować te kilka złotych, by kręcenie było przyjemne i przynosiło oczekiwane efekty.

 

 

Inne porady
Ćwiczenia na piłce gimnastycznej Ćwiczenia na piłce gimnastycznej Ćwiczenia na piłce są niezwykle proste i efektowne, a można je wykonywać niemalże wszędzie - w domu, czy też na siłowni. Jeżeli marzysz o pięknej figurze i sprawnym...
Przegląd urządzeń fitness Przegląd urządzeń fitness Chcesz zmienić coś w swoim życiu - zacznij żyć aktywnie. Ćwiczenia w zaciszu czterech ścian z pewnością pomogą pozbyć się stresów związanych z ciężkim dniem...
Hula hop jako sposób na zgrabną sylwetkę Hula hop jako sposób na zgrabną sylwetkę Ćwiczenia na hula hop bardziej przypominają dziecięcą zabawę niż trening. Kilka minut kręcenia dziennie pokaże jak w prosty i przyjemny sposób zadbać o siebie i...
3 powody, dla których warto zapisywać swoje cele fitness! 3 powody, dla których warto zapisywać swoje cele fitness! Cele są niezwykle ważne w biznesie i karierze. Dlaczego więc są tak zaniedbane, jeśli chodzi o zdrowie? Potrzebny jest plan, aby odnieść sukces w każdej dziedzinie...