3 powody, dla których warto zapisywać swoje cele fitness!

Cele są niezwykle ważne w biznesie i karierze. Dlaczego więc są tak zaniedbane, jeśli chodzi o zdrowie? Potrzebny jest plan, aby odnieść sukces w każdej dziedzinie życia. Fitness i utrata masy ciała to aspekty, w których nie powinno być inaczej. Również trzeba spisać cele, które są mierzalne i osiągalne.

Ważną częścią pisana celów i ich realizacji jest pisać realistyczne cele. Nie zapisuj "chcę wyglądać jak Arnold Schwarzenegger," gdy jesteś genetycznie bardzo chudy. Nie każdy będzie wyglądać jak Arnold Schwarzenegger nieważne jak ciężko pracuje.

Oto niektóre z zalet spisywania swoich celów, które pomogą Ci utrzymać wagę w ryzach:

1. Pomoc w motywacji

Motywacja jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, jakie ludzie napotykają, gdy próbują schudnąć. Jeśli będziesz mieć jasno wytyczone swoje cele i będziesz na nie patrzeć każdego dnia, to pomogą ci utrzymać motywację. Pomogą Ci iść na siłownię, jeśli nie masz na to ochoty, pomogą Ci zasznurować buty do biegania i pójść rano pobiegać.

2. Walka z niepowodzeniami

Niepowodzenia następują bez względu na to jaki cel chcesz uzyskać. Można mieć zły dzień, kiedy to zdecydujesz się zjeść fast-food lub coś skłoni cię do przejadania. Można opuścić kilka dni ćwiczeń z jakiegokolwiek powodu. Niepowodzenia się zdarzają. Nie pozwól by porażka cię całkowicie zniechęciła. Użyj ich jako motywacji do tego, by pójść naprzód i pracować ciężej. Gdy masz swoje cele zapisane w miejscu, gdzie można je zobaczyć, one pomogą Ci przezwyciężyć trudności i utrzymać motywację, aby nie poddać się nawet w trudnych momentach.

3. Trzymanie się postanowień noworocznych

Co roku w styczniu siłownie są pełne zmotywowanych osób próbujących dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu. Co dzieje się w lutym? Zapakowane siłownie są opuszczone w przeważającej części. Czemu? Ponieważ większość z tych ludzi nie spisała swoich celów na utratę masy ciała.

Dlatego spisz na papierze to, co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz mieć sześciopak, zapisz go. Jeśli chcesz stracić 10-15 kilogramów, zapisz to. Cokolwiek to jest, zapisz to.

Gdy przychodzi czas podejmowania pozytywnych zmian w swoim życiu każdy chce mieć długoterminowy sukces nie tylko krótkotrwały Umieszczenie swoich celów odchudzania na papierze pomoże Ci utrzymać motywację i dążyć do ich realizacji.

Inne porady
Jak wybrać odpowiednie hula hop? Jak wybrać odpowiednie hula hop? Na rynku pojawiły się nowe kółka hula-hop. Czym różnią się od klasycznych i dobrze nam znanych z dzieciństwa zabawek? Które z nich wybrać by ćwiczenie na nich...
Ćwiczenia na piłce gimnastycznej Ćwiczenia na piłce gimnastycznej Ćwiczenia na piłce są niezwykle proste i efektowne, a można je wykonywać niemalże wszędzie - w domu, czy też na siłowni. Jeżeli marzysz o pięknej figurze i sprawnym...
Przegląd urządzeń fitness Przegląd urządzeń fitness Chcesz zmienić coś w swoim życiu - zacznij żyć aktywnie. Ćwiczenia w zaciszu czterech ścian z pewnością pomogą pozbyć się stresów związanych z ciężkim dniem...
Hula hop jako sposób na zgrabną sylwetkę Hula hop jako sposób na zgrabną sylwetkę Ćwiczenia na hula hop bardziej przypominają dziecięcą zabawę niż trening. Kilka minut kręcenia dziennie pokaże jak w prosty i przyjemny sposób zadbać o siebie i...