Co zabrać z sobą na jogę?

Joga to doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Z pewnością daje więcej korzyści niż siedzenie przed telewizorem i oglądanie kolejnego serialu. Joga nie tylko sprawia, że nasze ciało jest bardziej elastyczne, ale i pomaga w relaksacji i wyciszeniu po całym tygodniu w pracy, czy też z dziećmi. To ćwiczenia dla każdego bez względu na wiek i płeć.

Jeżeli zamierzamy wybrać się na jogę powinniśmy z sobą zabrać, wygodny strój, matę do ćwiczeń oraz pozytywne nastawianie do życia.

źródło: www.bezstresowy.pl

Jeżeli chodzi o strój do jogi, to powinniśmy wybrać takie ubranie w którym będziemy czuć się najwygodniej. Ubranie powinno dawać nam pełną swobodę ruchów. Większość osób wybierze więc dres lub luźne spodnie typu pumpy, w praktyce lepiej sprawdzają się jednak leginsy i przylegająca do ciała bluzka. Oczywiście luźne ubrania są bardzo wygodne, jednak podczas niektórych ćwiczeń szersze nogawki mogą nam przeszkadzać. Obcisła bluzka nie spadnie nam podczas niektórych „odwróconych” pozycji.

Jak w każdym sporcie i w jodze możemy się bardzo zmęczyć, dlatego wybierajmy ubrania, które pozwalają skórze oddychać.

Jeżeli chodzi o buty,  w większości przypadków są one zbędne. W specjalistycznych sklepach można oczywiście znaleźć buty do jogi, które pozwalają na stabilniejsze wykonywanie asan, jednak większość joginów nadal woli ćwiczyć boso.

Kolejną rzeczą, która może nam się przydać na zajęciach jest mata do jogi. Powinna być ona antypoślizgowa, aby pozwalać nam na komfortowe wykonywanie ćwiczeń.

  

źródło: www.asport.pl

Maty różnią się od siebie grubością, długością, czy też materiałem z jakiego zostały wykonane. Właśnie dzięki tym różnicą każdy może znaleźć matę odpowiadającą jego wymaganiom. Grubość maty decyduje o komforcie ćwiczeń. Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z jogą powinniśmy wybrać matę grubszą, gdyż lepiej nam się będzie na niej ćwiczyć. Z czasem jednak nasze wymagania, co do miękkości i grubości maty będą spadać. Tańsze maty do jogi mogą się ślizgać, dlatego warto jest je przeprać lub przetrzeć na rogach, by dobrze trzymały się podłoża.

Więcej sprzętów nie jest nam już potrzebna. Wygodny strój oraz odpowiednia mata z pewnością sprawią, że zajęcia będą przyjemniejsze, jednak pamiętajmy, że najważniejsza jest systematyczność oraz sumienność w wykonywaniu asan.

 

Inne porady
Co nam daje joga? Co nam daje joga? Joga jako realizacja starożytnej, indyjskiej myśli filozoficznej i medycyny, podchodzi do zdrowia człowieka kompleksowo, całościowo. Według ajurwedy w zdrowym człowieku...
Pozycje stojące w jodze Pozycje stojące w jodze Joga jest tym rodzajem aktywności fizycznej, który wpływa wszechstronnie nie tylko na nasze ciało, ale również i nasz umysł.
Rozgrzewka w jodze - porady i ćwiczenia Rozgrzewka w jodze - porady i ćwiczenia Warto jednak pamiętać o tym, że joga, jak każde inne ćwiczenia, wymaga odpowiedniej rozgrzewki. Brak przygotowania ciała do wysiłku może spowodować kontuzję lub,...
Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
Niemcy, Mundial 2006, w finale Brazylia z Polską.
Brazylijczycy wchodzą do szatni, a tam tylko jedna koszulka z napisem "Ronaldinho". No to mówią mu:
- Z Polską dasz sobie radę sam, my idziemy do pubu na piwo.
Piją tak sobie, piją, ale po jakimś czasie włączają telewizor, a tam 1:0 dla Brazylii (43 minuta). Wracają do picia i tak się zagadali, że zupełnie zapomnieli. Włączają telewizor tuż po meczu, wynik Brazylia - Polska 1:1 (Rasiak 87 minuta). Ronaldo wkurzony dzwoni do Ronaldinho:
- No co ty, k..., sam nie dałeś rady Polakom?
Ronaldinho tłumacząc się:
- No co wy, chłopaki, w 48 minucie dostałem czerwoną kartkę!