Co jest nam potrzebne na basenie

Wyprawka na basen

Pływanie to jedna z przyjemniejszych form aktywnego spędzania czasu. Podczas tego rodzaju wysiłku doskonale rozwijamy mięśnie pleców, rąk, nóg oraz brzucha nie obciążając przy tym kręgosłupa. Żeby wybrać się na basen wystarczy skompletować odpowiednią wyprawkę, wykupić karnet wejść i poczuć się jak ryba w wodzie.

Pierwszą rzeczą za jaką powinniśmy się rozejrzeć jest odpowiedni strój kąpielowy. Wybierając go zwróćmy uwagę z jakiego materiału jest on zrobiony. Odpowiedni strój na basen powinien być odporny na działanie chloru czy też promieni UV. Bardzo ważne by strój nie krępował naszych ruchów i był dobrze wykrojony. Nie oznacza to, że strój może być byle jaki, pod  względem estetycznym, pamiętajmy jednak, że ma nam służyć przede wszystkim do poprawienia kondycji, wzmocnienia mięśni oraz podkreślenia figury.

Panie powinny wybrać stroje jednoczęściowe, które znacznie lepiej nadają się na krytą pływalnie. Dwuczęściowe bikini zostawmy sobie na wakacje – jego miejsce jest na plaży.

źródło: www.asport.pl

Panowie mogą wybierać pomiędzy klasycznymi slipami oraz kąpielówkami z przedłużoną nogawką. Wszystko zależy od tego w jakim kroju czują się najlepiej. Luźne spodenki typu bermudy nie są mile widziane w pływalniach dlatego najlepiej zostawić je w szafce.

źródło: www.asport.pl

Kolejną ważną rzeczą jest czepek. To właśnie czepek jest niezbędny dla zachowania odpowiedniej czystości na basenach. Nikt nie chciałby przecież pływać w basenie pełnym włosów. Poza tym dobrze dobrany czepek uchroni nasze włosy przed negatywnym wpływem chloru. Możemy wybierać pomiędzy czepkami z lycry, poliestru, silikonu czy też lateksu.

  

źródło: www.asport.pl

Okularki pływackie również powinny znaleźć się na liście zakupów w basenowym ekwipunku. Chlorowana woda sprawia, że oczy są zaczerwienione i zmęczone – odpowiednio dopasowane okularki mogą zmienić ten stan rzeczy. Wybierajmy okulary pływackie jak najlepiej dopasowane do naszego kształtu twarzy, tak aby w 100% chronić oczy przed wodą.

źródło: www.asport.pl

Większość okularów pływackich posiada powłokę anti-fog, która z pewnością jest niezwykłym udogodnieniem. Zapobiega ona parowaniu szkieł sprawiając, że pływanie staje się jeszcze przyjemniejsze. W zależności od modelu można znaleźć okularki z pojedynczym lub podwójnym paskiem. Najważniejszy jest jednak dobrze dopasowany nosek. Każdy człowiek ma inny rozstaw oczu dlatego coraz więcej producentów decyduje się na produkcję okularów z wymiennymi noskami.

Klapki to na basenie rzecz niezbędna – ich noszenie pomaga uchronić się przed grzybicą stóp. Odpowiednie klapki basenowe powinny być lekkie i wygodne z odpowiednio wyprofilowaną podeszwą. Bardzo dużym udogodnieniem są kanaliki odprowadzające wodę, które sprawiają, że nie nosimy wody w klapku. Przy zakupie zwróćmy uwagę na materiał z jakiego zrobiono klapki – wysoka jakość sprawia, że klapki basenowe nie wchłaniają zbędnych zapachów. Antypoślizgowa podeszwa to naprawdę duży atut tego rodzaju obuwia. Jeżeli chodzi o formę buta, nie ma znaczenia czy jest to klasyczny klapek czy też japonek – najważniejsze abyśmy czuli się w nim komfortowo.

  

źródło: www.asport.pl

Aby szybko się osuszyć po wyjściu z basenu nie można zapomnieć o ręczniku. Możemy wybrać zwykły bawełniany ręcznik, jednak coraz więcej osób decyduje się na ręczniki szybkoschnące. Ten ręcznik wchłania znacznie większą ilość wody od tradycyjnego ręcznika. Można go zwinąć do niewielkich rozmiarów, jednak jego największą zaletą jest oczywiście fakt iż schnie on naprawdę szybko. Takie ręczniki są bardzo chętnie używane przez sportowców i przydają się nie tylko na basenie ale i podczas ćwiczeń na siłowni czy na wycieczkach.

źródło: www.asport.pl

To wszystko pakujemy do pojemnej torby, najlepiej takiej która posiada osobną komorę na klapki, oraz komorę z siateczką na mokre ubrania.

Jak widzimy odpowiednio skompletowana wyprawka na basen może sprawić, że nawet przebierając się w pośpiechu możemy poczuć się komfortowo.

 

Inne porady
Jaki czepek wybrać? Jaki czepek wybrać? Większość osób wybierających się na basen musi zadać sobie pytanie: Jaki czepek wybrać? Ten artykuł pomoże w podjęciu decyzji.