Rolki 30+ - jak najbardziej!

Kup dobre rolki!

Pierwsze działanie, jakie należy podjąć to oczywiście kupić dobrą parę rolek. Mogą być nowe lub używane. Zapytaj o jakość butów, kół i łożysk. Oczywiście lepiej zainwestować i kupić porządne. Kupowanie tańszych rolek w centrach handlowych to rzecz jasna kusząca opcja ze względu na niską cenę, jednak radzę oprzeć się pokusie. Sklepy specjalizujące się w tym sporcie są zalecane z dwóch powodów. Po pierwsze, klienci na pewno mogą tam uzyskać fachowe wskazówki na temat najlepiej dobranych rolek do aktualnego poziomu umiejętności i posiadanego budżetu. Po drugie, wszystkie potrzeby i pytania będą rozpatrywane przez ekspertów. Można też liczyć na większy wybór i ciekawe rabaty. Możesz od razu wyposażyć się także w kask i ochraniacze.

Weź lekcje

Warto dowiedzieć się w środowisku lokalnym czy można gdzieś podszkolić się w jeździe na rolkach. Jeśli tak – zapisz miejsce, dzień i godzinę i koniecznie umieść to w swoim harmonogramie. Warto podpatrzyć styl i umiejętności instruktorów nauczania. Sprawdź co najmniej trzy miejsca, aby dopasować to do swoich potrzeb.

Śmigaj często

Wiele nowych i powracających dorosłych rolkarzy ćwiczy tylko podczas swoich lekcji, które są ogół raz w tygodniu przez około godzinę. To nie wystarczy. Podobnie jak w przypadku innych umiejętności, praktyka jest niezbędna do sukcesu. Staraj się jeździć co najmniej 2-3 razy w tygodniu aby wyostrzyć umiejętności i zwiększyć pewność siebie.

Zrelaksuj się!

Bez względu na to jak szybko jeżdżą inni – zrelaksuj się, jedź w swoim tempie i ugnij kolana. Jazda na ugiętych kolanach to główna oznaka zrelaksowania. Dzięki temu będziesz jeździł płynnie i łatwiej pokonasz zakręty.

Baw się dobrze!

Oprócz wszystkich technik i umiejętności jaki są potrzebne do jazdy na rolkach, aby być dobrym skaterem ostatecznie trzeba po prostu dobrze się bawić – nie zapomnij o tym!