Co warto wiedzieć o napastniku Polski Robercie Lewandowskim.

Robert Lewandowski - ciekawostki.

Źródło: www1-skysports.com

 

W 2005 roku, gdy Robert miał 17 lat, zmarł jego ojciec Krzysztof Lewandowski. To przyspieszyło decyzję o rozpoczęciu profesjonalnej kariery, ponieważ Robert chciał odciążyć mamę Iwonę i pomóc jej w utrzymywaniu domu. W Delcie Warszawa zarabiał w granicach 1,5 tys. zł. Dziś jest milionerem.Cały czas pamięta o ojcu: "każdego ważnego gola dedykuje właśnie jemu".

Przed śmiercią Krzysztof Lewandowski, który uprawiał judo, zdążył nauczyć syna kilku technik walki. Dziś Robert przyznaje, że dzięki temu jest sprawniejszy na boisku.Robert pochodzi ze sportowej rodziny: mama Iwona i siostra Milena uprawiały siatkówkę.

Miał przygodę w Legii Warszawa, lecz nie wspomina jej najlepiej. W trzecioligowych rezerwach strzelił dwa gole, ale przez większość czasu leczył poważną kontuzję. Kiedy z płaczem, niechciany na Łazienkowskiej wyszedł z siedziby klubu z kartą zawodniczą, czekała na niego mama, która zawiozła go do Znicza Pruszków. Tam znów zaczął strzelać gole, a Legia wkrótce pożałowała, że wypuściła z rąk taką perłę.

W liceum chodził do jednej klasy z Danielem Mąką, dziś piłkarzem Polonii Bytom. Jak przyznaje, podczas klasówek zdarzało im się razem współpracować.