Michał Sołowow - ciekawostki.

Michał Sołowow – ciekawostki,

 

Źródło: m.onet.pl

Michał Sołowow prowadzi bardzo skromne życie jak na przedsiębiorcę i milionera, który swoją potęgę budował od podstaw. Jest słynny z ogromnej pracowitości. Od lat pierwszy pojawia się w pracy i ostatni z niej wychodzi. Na pracowitości i konsekwencji w działaniu buduje imperium, które już zawiodło go na szczyty bogactwa w Polsce i na świecie. Na ostatniej liście Forbesa sklasyfikowany został na 736 miejscu, z majątkiem oszacowanym na 2 miliardy dolarów.

Swoją aktywność Sołowow przekuwa nie tylko na finansowy sukces, ale także na styl życia. Chociaż wolnego czasu ma on niewiele, wykorzystuje go w maksymalny sposób, realizując rozległe pasje. Nade wszystko kocha rajdy samochodowe. Tej dyscyplinie jest wierny od wielu lat i odnosi w niej spektakularne sukcesy. Jako sportowiec stale dba o kondycję fizyczną i zdrowie. Stąd bierze się jego zamiłowanie do zdrowego stylu życia, w którym jest miejsce na narty, tenis, pływanie, koszykówkę czy piłkę nożną. Sportowej dyscyplinie podporządkowana jest też kuchnia Michała Sołowowa, w której królują zdrowe potrawy z różnych stron świata. Ceni ryby, owoce morza, kuchnie japońską i chińską, ale od czasu do czasu z sentymentem sięga także na przykład po... pierogi.

Michał Sołowow uwielbia czerwone wina do posiłków. W wolnym czasie nie stroni też od kina czy lektury książek, szczególnie tych o biznesie. Jeździ wprawdzie drogimi autami, posiada też odrzutowiec i śmigłowiec, ale dla biznesmena takiego formatu jest to po prostu konieczność. Niezawodność maszyn i szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce decydują przecież niejednokrotnie o powodzeniu w interesach.