Bartosz Dudek - ciekawostki.

Bartosz Dudek – ciekawostki, co warto wiedzieć.

Źródło:.sport.lca.pl

Opis porównawczy

Bartosz Dudek nie tylko posturą, lecz również żywiołowymi reakcjami na udane interwencje przypomina legendarnego płockiego golkipera Andrzeja Marszałka, a swoją grą w niemal każdym meczu udowadnia, że już teraz nie brak mu umiejętności niezbędnych do gry na wysokim poziomie. Młody wychowanek Wisły bez przerwy żyje między słupkami motywując jednocześnie i dyrygując kolegami z obrony, pozostając przy tym niezwykle skromnym chłopakiem, który jak tylko może unika publiczych wypowiedzi i wywiadów.

 

Opinia zawodnika

Dlaczego piłka ręczna?

"Wszystko zaczęło się od SKS-ów w Szkole Podstawowej nr 3. Po jakimś czasie nadszedł czas na udział w rozgrywkach międzyszkolnych, na których zaprezentowałem się chyba całkiem przyzwoicie, gdyż trener Michał Królikowski zaproponował mi treningi w Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Wisła Płock. Po blisko roku treningów otrzymałem powołanie do kadry narodowej i automatycznie zostałem przeniesiony do starszego rocznika, który opiekował się trener Michał Skórski" - opowiada Dudek.

Źródło:.siodemka.legnica.pl

Debiut

"To było w meczu z Zagłębiem Lubin w końcówce rundy zasadniczej. Mówiąc szczerze, nie spodziewałem się, ze wystąpię, a gdy już wszedłem na parkiet bałem się, że zaprezentuję się słabo przed własną publicznością. Wtedy jednak jedyne czego chciałem, to dać z siebie wszystko! " opowiada Bartosz Dudek.

 

Marzenia

"Moim największym marzeniem było zdobycie Mistrzostwa Polski z Wisłą Płock. Jak widać spełniło się już ono po pierwszym sezonie trenowania z pierwszym zespołem" stwierdza Dudek.

 

Opinia trenera

"Bartek ze względu na posturę czasem nazywany jest młodym Sterbikiem, a pod względem charakteru przypomina popularnego "Bibana", czyli Andrzeja Marszałka. Dudek pracuje pod trenerską ręką Artura Górala i może podpatrywać Marcina Wicharego, a to niezła mieszanka. Chłopak ma wielki potencjał, niezłą gibkość jak na swoje warunki fizyczne oraz ogromny "fart bramkarski". To niezwykły walczak i dobry duch drużyny, po prostu Wiślak z krwii i kości!", uważa opiekun Bartosza Dudka w drużynie rezerw Orlen Wisły Płock Bogdan Janiszewski

Sklep sportowy Asport.pl

Sportowy humor

zobacz więcej
Mistrzostwa Świata, Polska ma grać z Brazylią. Nasi przeciwnicy uznali, że po co będą grać z Polakami, sam Ronaldinio sobie poradzi. Ronaldinio się zgodził. Nadszedł czas meczu, reprezentacja Brazylii ogląda mecz w barze.
I połowa - 0:0
II połowa - 89 minuta Polacy strzelają gola i zwyciężają.
Po meczu do baru przychodzi Ronaldinio.
-Oj... Nie spisałeś się Ronaldinio...przegrałeś...-witają go koledzy z zespołu.
-A niby jak miałem wygrać, jak w 5 minucie dostałem czerwoną kartkę?!