Test łyżew Vancouver firmy Tempish

Budowa. Zewnętrzna część buta została wykonana na zasadzie złączenia ze sobą materiałów o wysokiej odporności na działanie niskich temperatur. Dla łyżwiarza jest to olbrzymia korzyść. Dzięki temu można bowiem używać łyżew zarówno na krytych, jak i na otwartych lodowiskach. Na tych drugich zazwyczaj jest o wiele zimniej. Skorupa buta nie przepuszcza jednak chłodu do środka. Oznacza to, że nie potrzebujemy dodatkowej ochrony stóp w postaci grubych skarpet. Jazda na łyżwach związana jest niekiedy z ogromnym wysiłkiem, podczas którego skóra stóp intensywnie się poci. W takich okolicznościach łyżwy marki Tempish również nas nie zawiodą. Mimo budowy chroniącej przed przenikaniem zimnego powietrza, łyżwy te potrafią znakomicie odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Nasze stopy i skarpety pozostają więc suche nawet po kilku godzinach jazdy. Na uwagę zasługuje również wnętrze buta. Wyłożone jest one miękką wyściółką, która w delikatny sposób ochrania naszą stopę przed obtarciami.

Wiązania i zapięcia. Model ten wyposażony jest w sznurówki. Umożliwiają one idealne dopasowanie łyżwy do kształtu naszej stopy. Niestety, system ten znacznie wydłuża czas zakładania i zdejmowania łyżew. Komfort jazdy jest jednak o wiele lepszy. Sznurówki mają jeszcze jedną zaletę. Jeżeli się zniszczą, łatwiej je wymienić na nowe. Obecnie w sklepach można dostać sznurówki do łyżew w różnych fasonach i kolorach.

Płoza. W modelu Vancouver zastosowano płozę wykonaną ze stali węglowej. Płoza ta jest znakomita dla osób zaczynających swoją przygodę z łyżwiarstwem lub jeżdżących rekreacyjnie. Dzięki niej łyżwy są bardziej zwrotne i zdecydowanie łatwiej w nich wyhamować.

 

Zalety:

  • lekkie

  • wygodne

  • zapewniają komfort nawet w niskich temperaturach

  • atrakcyjny design

  • doskonała regulacja

Wady:

  • sznurowanie łyżew zajmuje sporo czasu