Test plecaka Race marki Deuter

Budowa. Plecak Race jest bardzo lekki. Posiada jedną komorę główną. Dostęp do niej zabezpieczony jest zamkiem. Zamek z kolei pozwala niemal na całkowite rozpięcie plecaka. Dzięki temu mamy bardzo szybki dostęp do rzeczy znajdujących się w jego wnętrzu. W środku znajdziemy dwie kieszenie, w których można schować nieco cenniejsze drobiazgi np. dokumenty. Jedna z tych kieszeni zapinana jest na zamek, dzięki temu nie musimy obawiać się, że trzymane tam akcesoria zagubią się wśród innych rzeczy przechowywanych w plecaku. Druga z kieszeni została stworzona z myślą o trzymaniu w niej camelbaka. Jeśli jednak nie używamy takiego sprzętu, kieszeń można wykorzystać do przechowywania map, przewodników i innych tego typu rzeczy. Dwie kieszenie na zamek znajdziemy także po zewnętrznej stronie plecaka. Jedna z nich umieszczona jest na samej górze plecaka. Jest to dobre miejsce na aparat lub telefon.

Inne drobiazgi, które chcemy mieć zawsze pod ręką wystarczy schować do kieszeni umieszczonej od frontu. Większość plecaków posiada również kieszonki z siateczki umieszczone po obu stronach plecaka. Tak jest również i w tym przypadku. Kieszenie te doskonale sprawdzają się jako miejsce, w których przechowujemy butelki z wodą. Dzięki nim mamy dostęp do wody bez konieczności zdejmowania plecaka.

 

Wentylacja. Plecak ten posiada doskonały system wentylacyjny. Na uwagę zasługuje tu głównie konstrukcja szelek i pasa biodrowego. Wszystkie te elementy wykonane są ze specjalnej siateczki zapewniającej doskonały przepływ powietrza. W innych plecakach, na skórze stykającej się z tymi elementami podczas upalnych dni, gromadził się pot. Po zdjęciu plecaka było to widoczne w postaci śladów na ubraniu. W modelu Race całkowicie wyeliminowano ten problem. Taka konstrukcja szelek i pasa biodrowego powoduje również, że są one bardzo lekkie i wygodne. Podczas długotrwałego chodzenia z plecakiem praktycznie nie czujemy ich obecności. System wentylacyjny zamontowano również na plecach. W miejscu stykania się plecaka z ciałem użytkownika zastosowano specjalną gąbkę, która pochłania pot i odprowadza go na zewnątrz. Gąbka ta bezpośrednio oddziela także plecy człowieka od materiału plecaka, przez co powietrze dostaje się tam bez problemu. Sprawia to, że nasze plecy mimo upływającego czasu zawsze pozostają suche.

 

Dodatkowe elementy. Plecak wyposażony jest w pokrowiec przeciwdeszczowy, dołączony do niego na stałe. Znajdziemy go w kieszonce ukrytej w dolnej części plecaka. Dzięki temu nie musimy ciągle pamiętać, aby zabierać pokrowiec ze sobą, a w razie deszczu, możemy szybko zabezpieczyć plecak przed przemoknięciem. Jeśli poruszamy się po terenach błotnistych, np. podczas wędrówek przez jaskinie, pokrowiec zabezpieczy nasz plecak przez zabrudzeniami.

Plecak wyposażony jest także w elementy odblaskowe. Zapewniają nam one doskonałą widoczność po zmroku. Przydają się gdy np. poruszamy się nocą po ulicy i chcemy być widoczni także z większej odległości. Zamki w modelu Race posiadają bardzo przydatną możliwość spięcia ich ze sobą. Dzięki temu plecak można doskonale zabezpieczyć przed kradzieżą. Plecak ten jest bardzo przydatny dla osób uprawiających sporty zimowe, takie jak narciarstwo lub snowboard. Posiada on bowiem specjalne zaczepy umożliwiające przypięcie kasku i jego wygodny transport.

 

Inne porady
Test czołówki Cosmo firmy Black Diamond Test czołówki Cosmo firmy Black Diamond Czołówka Cosmo z pewnością sprawdzi się podczas każdej górskiej wyprawy. Można jej jednak swobodnie użyć wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dobrego i mocnego oświetlenia....
Wełna Merino Wełna Merino Podobno najdroższa wełna na świecie. Nie ma się co dziwić wysokiej cenie, gdyż jej właściwości są naprawdę zdumiewające. Poczytaj i dowiedz się więcej!
Windstopper Windstopper Nowoczesna membrana nieprzepuszczająca wiatru. Czy to koniec jej właściwości? Wręcz przeciwnie - dopiero początek.
Cordura Cordura Trwała tkanina wykorzystywana w sportach outdoorowych i nie tylko.
Plecak Deuter Cross City Plecak Deuter Cross City Dokładny opis plecaka Cross City marki Deuter. Plecak zostaje przetestowany z wszystkich stron. Najlepsze technologie plus doskonałe materiały połączone w jeden praktyczny...