Cordura

 

Cordura

Twórcą tego materiału jest firma DuPont. To oni jako pierwsi opatentowali tkaninę z poliamidu z powłoką poliuretanową oraz apreturą teflonu. To właśnie warstwa teflonu wzmacnia całą strukturę, sprawiając że materiał jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Tkanina ta zaskakuje nie tylko swoją wytrzymałością, ale i niebywałą lekkością. Właśnie dlatego wykorzystuje się ją w ubraniach i sprzętach turystycznych. Cordurę stosuje się przy produkcji plecaków, w lżejszych butach sportowych, czy też jako wzmocnienie w miejscach najbardziej narażonych na przetarcie.

Materiał ten jest naprawdę niezwykły – odporny na przypadkowe zadrapania o kamienie, gałęzie czy też ściany. Dużym plusem  jest fakt, że tkaninę tą łatwo utrzymać w czystości.

Cordura jest używana przy ubraniach dla miłośników outdooru, sportowców, wojskowych, myśliwych, podróżników, motocyklistów czy też dla pracowników fizycznych.

 

Źródło: gazeta Podróże Sport&Rekreacja
Inne porady
Test plecaka Race marki Deuter Test plecaka Race marki Deuter Race to niewielki, zaledwie dziesięciolitrowy plecak. Ma jednak szereg zastosowań. Przydaje się podczas górskich wędrówek, rowerowych podróży lub podczas jazdy na...
Test czołówki Cosmo firmy Black Diamond Test czołówki Cosmo firmy Black Diamond Czołówka Cosmo z pewnością sprawdzi się podczas każdej górskiej wyprawy. Można jej jednak swobodnie użyć wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dobrego i mocnego oświetlenia....
Wełna Merino Wełna Merino Podobno najdroższa wełna na świecie. Nie ma się co dziwić wysokiej cenie, gdyż jej właściwości są naprawdę zdumiewające. Poczytaj i dowiedz się więcej!
Windstopper Windstopper Nowoczesna membrana nieprzepuszczająca wiatru. Czy to koniec jej właściwości? Wręcz przeciwnie - dopiero początek.
Plecak Deuter Cross City Plecak Deuter Cross City Dokładny opis plecaka Cross City marki Deuter. Plecak zostaje przetestowany z wszystkich stron. Najlepsze technologie plus doskonałe materiały połączone w jeden praktyczny...